У Вінниці майже три тисячі студентів переживають карантин у гуртожитках

На час карантину у вінницьких гуртожитках залишилося проживати 2 909 студентів. З них – 1800 іноземців. Як зауважив т.в.о. директора Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА Володимир Буняк, студенти-іноземці зараз виїжджають до своїх друзів, тому щодня цифра може змінюватися.

Кореспондентка Vlasno.info дізнавалася, як дезінфікують гуртожитки та хто слідкує за здоров’ям молоді.

Студент Донецького національного університету імені Василя Стуса Денис залишився проживати в гуртожитку тому, що не встиг взяти квитки на потяг до Краматорська. Каже, що їх миттєво розібрали, а їхати попутним транспортом дорого й ризиковано.

– Більшість студентів з гуртожитку виїхали. В моєму під'їзді проживає десять студентів. До нас часто телефонує комендант й запитує, як ми себе почуваємо. В кімнатах прибираємо самі по два рази на день, обробляємо звичайними миючими засобами. Туалети та душові прибиральниця раніше прибирала щодня, а зараз щотижня тому, що у неї проблеми з транспортом. Доводиться самим по черзі прибирати.

У нас раніше теж був графік чергування, – каже Денис. Як розповів студент ДонНУ ім. В. Стуса, маски університет їм не видавав, їх повинні купувати самі студенти. Під час карантину Денис дистанційно працює та навчається.

За межі гуртожитку виходить рідко. Коли йде у справах – чергова запитує, куди та на скільки. На час карантину гуртожиток закривається об 23.00 годині, раніше об 00.00 годині.

– Перед карантином викладачі запитували, хто залишається й закликали нас постійно повідомляти їх, як себе почуваємо та що тут відбувається. Коли ми забуваємо – вони самі телефонують нам, – додає студент.

У Вінницькому національно технічному університеті в гуртожитках залишилося проживати 440 студентів. За ними постійно стежать чергові та коменданти.

Проректор з науково-педагогічної роботи по матеріально-технічному забезпеченні навчального та наукового процесів ВНТУ Василь Ковальчук розповів, що загін з підтримки громадського правопорядку перевіряє ввечері постійно кімнати у гуртожитку.

– Прибиральниці постійно роблять вологе прибирання. Університет придбав маски лише нашим працівникам, студенти повинні самі себе ними забезпечити. Ми забезпечили їх дезінфікуючими засобами. Деяких прибиральниць відпустили у відпустку. Через деякий час вони вийдуть, а інші підуть, – каже Василь Ковальчук.

За матеріалами – Vlasno.info

Схожі публікації


Догори