Нарада представників профкомів студентів

На базі оздоровчо-спортивного табору “Ікар” Національного аерокосмічного університету, що розташований в селищі Рибаче АР Крим, 3-6 червня 2009 року відбулася нарада представників первинних профспілкових організацій студентів вищих навчальних закладів. Участь у заході взяли 60 осіб.

В ході зустрічі обговорено питання роботи профспілки на сучасному етапі стосовно соціального захисту прав та інтересів студентів, шляхи виконання постанови Президії Профспілки працівників освіти і науки України від 19.05.09 № П-20-1 “Про роботу Івано-Франківської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, студентських профспілкових організацій вищих навчальних закладів області щодо захисту права студентів та аспірантів на належні умови для здобуття якісної вищої освіти”.
У своєму виступі завідувач відділу студентської молоді ЦК Профспілки працівників освіти і науки України Сергій Романюк наголосив на необхідності:

відображення питань соціально-економічного захисту в колективних договорах вищих навчальних закладів, в угодах між первинними профспілковими організаціями студентів та ректорами навчальних закладів, які мають бути додатками до колективних договорів;

передбачення в Статутах вищих навчальних закладів права профкомів студентів бути представленими у робочих, колегіальних, дорадчих органах вищих навчальних закладів, зокрема у конференціях трудових колективів, Вчених радах, ректоратах а також активізації участі при укладанні колективних договорів;

участі при складанні та затвердженні кошторисів вищих навчальних закладів, в тому числі при встановленні обсягів стипендіального фонду, видатків для компенсації вартості проїзду в міжміському автомобільному транспорті, при визначенні розміру оплати за проживання в студентських гуртожитках, вартості харчування в студентських їдальнях;

здійснення контролю за правильністю призначення, виплати стипендії та її індексації, матеріального забезпечення студентів, які мають статус дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа та студентів, які під час навчання втратили батьків;

надання практичної допомоги студентам при оформленні субсидій на відшкодування витрат за проживання в гуртожитках та інших житлово-комунальних послуг;

здійснення контролю за дотриманням при поселенні в студентські гуртожитки студентів та аспірантів норм площі на одну особу відповідно 8 та 10 м.кв.

Представники профкомів вищих навчальних закладів визнали першочерговими завданнями недопущення скорочення державного замовлення на підготовку фахівців з вищою освітою, запровадження механізму стягування плати за документи про вищу освіту з осіб, які їх отримують, розширення кола платних послуг.

Учасники наради ознайомилися з досвідом роботи первинних профспілкових організацій Харківського національного університету імені Каразіна (Голова профкому Махновський С.С.), Одеського національного політехнічного університету (Голова профкому Щедров І.М.), Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова (Голова профкому Цибін С.Г.), Запорізького національного технічного університету (Голова профкому Іванченко А.В.), Харківського національного університету радіоелектроніки (Голова профкому Фролов А.В.). Голови профкомів презентували нові напрямки роботи, спрямовані на здешевлення вартості низки послуг для студентів, в тому числі шляхом створення у навчальних закладах таких умов, коли за сприяння студпрофкомів певні види послуг студентам надають самі ж студенти. Цей досвід роботи може бути поширено в інших навальних закладах.

В ході зустрічі відповідальні працівники Федерації професійних спілок України презентували проект “Соціальна карта члена Профспілки”. Враховуючи, що профкоми студентів спільно з Асоціацією правозахисних організаторів студентів України з 2000 року розвивають міжнародні посвідчення студента “ISIC” та “EURO<26 студент” обговорювалось питання про можливість об’єднання даних проектів з метою поширення пільг соціальної картки члена Профспілки також на студентів. Обговорено питання просування Міжнародних посвідчень студента – “ISIC”, вчителя, тренера та викладача – “TEASHER”, та молодого мандрівника – “IYTC” у зв’язку з призначенням в Україні ліцензованого офісу щодо розвитку та просування зазначених карток.

Визначено механізми реалізації програм Асоціації правозахисних організаторів студентів України, зокрема “Оздоровлення студентів”, “Навчання, мовні курси та практика за кордоном”. Підведені підсумки реалізації програми “Summer Work and Travel USA 2009”. Здійснено презентацію відкритої Асоціацією каси з продажу авіаквитків за спеціальними тарифами для студентів, аспірантів, докторантів, вчителів, викладачів, тренерів та молоді до 26 років.

Управління соціально-економічного захисту
0
16 червня 2009
4 447
---

Схожі публікації


Догори