Спільні зусилля дають позитивний результат

В залі колегії Міністерства освіти і науки України 9 червня 2009 року відбувся круглий стіл за участю Міністра освіти і науки України, студентських лідерів, керівників вищих навчальних закладів та відповідальних працівників міністерства. В ході обговорення піднімалися питання щодо неправомірності стягування плати за дипломи з осіб, які здобувають освіту за державним замовленням, недопущення розширення кола платних послуг вищими навчальними закладами, скорочення державного замовлення на підготовку фахівців.
У своєму виступі Міністр освіти і науки України Іван Вакарчук зазначив, що за його поданням 5 червня на позачерговому засіданні Уряд прийняв рішення про скасування постанов про розширення переліку платних послуг № 369 від 14 квітня 2009 року та № 447 від 7 травня 2009 року, які були ініційовані та внесені до Кабінету Міністрів України Міністерством фінансів.
Нагадаємо, що постановою від 14 квітня 2009 року № 369 Кабінет Міністрів України розширив перелік платних послуг, які можуть надаватися вищими навчальними закладами та дозволив державним навчальним закладам стягувати плату зі студентів за складання іспитів та заліків при ліквідації академічної заборгованості, що виникла під час проведення основної сесії. Платними мали стати відпрацювання студентами практичних, лабораторних та семінарських занять з дисциплін, що були пропущені без поважних причин, проведення за бажанням студентів додаткових індивідуальних занять, консультацій та занять з дисциплін, не передбачених навчальними планами та інші.
Профспілка працівників освіти і науки України та низка студентських організацій виступили проти таких рішень, що і сприяло позитивному вирішенню зазначеного питання.
Разом з тим лишається проблема щодо стягування плати за документи про вищу освіту, зокрема дипломи. Такі нововведення суперечать нормам статті 9 Закону України “Про вищу освіту”. Єдиним позитивом можна вважати те, що Міністр наголосив на необхідності встановлення єдиної ціни дипломів у всіх вищих навчальних закладах на рівні не більше 35 грн. За інформацією учасників круглого столу в деяких навчальних закладах вартість дипломів перетнула межу в сто грн. Міністр просив інформувати міністерство про випадки завищення вартості диплома у вищих навчальних закладах.
В ході круглого столу Іван Вакарчук підтримав пропозицію учасників щодо необхідності проведення раз на місяць зустрічей за участю студентських лідерів з метою недопущення соціальної напруги в студентському середовищі.
Від Профспілки працівників освіти і науки України участь у круглому столі взяв завідувач відділом студентської молоді Сергій Романюк.

Управління соціально-економічного захисту

Схожі публікації


Догори