Лист ЦК Профспілки працівників освіти і науки України до Кабінету Міністрів України щодо виготовлення випускних документів про освіту у 2009 році

17.04.2009 № 02-5/172
Кабінет Міністрів України

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України звертається з приводу постанови Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2009 р. № 133 “Про затвердження Порядку використання у 2009 році коштів, передбачених у державному бюджеті для виготовлення випускних документів про освіту”.

Ст. 9 Закону України “Про вищу освіту” передбачено, що для осіб, які навчалися за кошти державного бюджету, документи про вищу освіту виготовляються та видаються за рахунок коштів Державного бюджету України.

Абзацом другим пункту 3 Порядку використання у 2009 році коштів, передбачених у державному бюджеті для виготовлення випускних документів про освіту, затвердженого вищезазначеною постановою, встановлено, що випускникам вищих навчальних закладів виготовлення документів про освіту здійснюється за рахунок коштів осіб, які їх отримують.

Така норма порушує гарантії випускників, навчання яких здійснювалося за державним замовленням, на безкоштовне отримання документів про освіту.

У зв’язку з вищевикладеним, ЦК Профспілки працівників освіти і науки України просить привести норми “Порядку використання у 2009 році коштів, передбачених у державному бюджеті для виготовлення випускних документів про освіту”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2009 р. № 133 “Про затвердження Порядку використання у 2009 році коштів, передбачених у державному бюджеті для виготовлення випускних документів про освіту” у відповідність до вимог ст. 9 Закону України “Про вищу освіту”.

Заступник Голови Профспілки Г.Ф.Труханов
Лист

Схожі публікації


Догори