Лист міністру освіти і науки України

26.03.2009 № 02-5/123

Міністру освіти і науки України
І.О. Вакарчуку


Шановний Іване Олександровичу!

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України звертається з приводу листа Міністерства освіти і науки України від 18.03.2009 № 1/9-170 “Про сплату за документи про освіту у 2009 році”.

Зазначений вище лист Міністерства освіти і науки України має міжвідомчий характер, встановлює відмінні від Закону України “Про вищу освіту” норми щодо порядку виготовлення документів про освіту. Зокрема ним встановлено, що випускникам вищих навчальних закладів виготовлення документів про освіту здійснюється за рахунок коштів осіб, які їх отримують. Крім того передбачено, що вартість таких послуг становить 35,04 грн.

Статтею 9 зазначеного Закону передбачається, що для осіб, які навчалися за кошти державного бюджету, документи про вищу освіту виготовляються та видаються за рахунок коштів Державного бюджету України.

У зв’язку з вищевикладеним, ЦК Профспілки працівників освіти і науки України просить Вас, шановний Іване Олександровичу, відкликати лист Міністерства освіти і науки України від 18.03.2009 № 1/9-170, як такий, що не пройшов державної реєстрації і містить нові правові норми, які зачіпають права й законні інтереси громадян, як це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 р. № 731.

Його застосування призведе до грубого порушення прав студентів випускних курсів вищих навчальних закладів.

В порушення домовленостей за Галузевою Угодою даний лист не погоджено з ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

Про прийняте рішення просимо проінформувати ЦК Профспілки.

З повагою
Голова Профспілки Л.С.Сачков
Лист

Схожі публікації


Догори