Питання фінансування галузі

В Комітеті з питань науки і освіти на засіданні 1 квітня поточного року розглянуто питання щодо стану та перспектив фінансування освіти і науки з Державного бюджету України у 2009 році.

На засіданні Комітету заступник Міністра освіти і науки України Петро Куліков зазначив, що відповідно до помісячного розпису асигнувань Державного бюджету за січень – березень 2009 року навчальні заклади та установи освіти і науки, підпорядковані Міністерству освіти і науки профінансовані на 99,4 відсотка. Дисбаланс виникає з фінансуванням комунальних послуг, а саме - через підвищення цін на енергоносії з 1 січня 2009 року. Це є суттєвою проблемою.

На засіданні Комітету заслухано також інформацію заступника Міністра фінансів України Володимира Матвійчука, який запевнив, що фінансування закладів освіти і науки будь-якого підпорядкування за січень – березень поточного року здійснено на 22,8 відсотка від запланованих 23 відсотків. Це майже четверта частина від річних призначень на фінансування освіти і науки. Він також зазначив, що Уряд України приділяє велике значення фінансуванню зазначених сфер та за проханням Міністерства освіти і науки, Міністерство фінансів готове розглядати питання щодо зміни потреби видатків.

Наступним етапом роботи Комітету, пов’язаної з Бюджетом – 2009, є підготовка пропозицій та зауважень у сферах освіти і науки шляхом внесення змін та доповнень до Закону України “Про Державний бюджет України на 2009 рік”.

Підсумовуючи зазначене питання Комітет вирішив:
- пропозиції Міністерства освіти і науки України, Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України, Національної академії наук України, Академії правових наук України, Академії медичних наук України, Академії педагогічних наук України, Української академії аграрних наук направити Кабінету Міністрів України, вважаючи за доцільне рекомендувати їх розглянути і прийняти невідкладні заходи щодо збереження науково-технічного та освітнього потенціалу країни. Під час опрацювання проекту Закону України про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» (як це передбачено статтею 3 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік») внести необхідні зміни та уточнення стосовно покращення фінансово-економічного стану освіти і науки;
- Міністерству фінансів України, Міністерству освіти і науки України розглянути питання щодо виділення додаткових асигнувань на фінансування комунальних послуг навчальним закладам та науковим установам державної та комунальної форм власності у зв’язку із підвищенням цін на енергоносії з 1 січня 2009 року.
0
6 квітня 2009
3 638

Схожі публікації


Догори