Лист ЦК Профспілки до Міністерства освіти і науки України (без додатку 1)

09.04.2009 № 02-5/150

Міністру освіти і науки України
І.О.Вакарчуку

Шановний Іване Олександровичу!

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України за домовленістю за наслідками нашої спільної зустрічі, направляє розрахунки потреби фонду оплати праці, необхідного для встановлення розмірів посадових окладів працівників освіти, виходячи із розміру мінімальної заробітної плати.

Для розрахунку додаткової потреби фонду використано статистичні дані Державного комітету статистики України про його фактичні обсяги за січень та лютий 2009 року в цілому по галузі «Освіта». Зокрема обсяги фонду оплати праці за січень склали 2412,0 млн.грн., за лютий – 2528,0 млн.грн. За умови встановлення розмірів посадових окладів працівникам освітньої галузі виходячи із окладу першого тарифного розряду на рівні мінімальної заробітної плати з 1 квітня в розмірі 625 грн. (підвищення порівняно з окладами, встановленими з урахуванням 545 грн., - 14,7 %), з 1 липня - 630 грн., (підвищення на 0,8 %), з 1 жовтня – 650 грн., (підвищення на 3,175 %), з 1 грудня 669 грн. (підвищення на 2,9 %) додаткова потреба фонду оплати праці з нарахуваннями до кінця поточного року становитиме 4,4 млрд.грн. При цьому за розрахунками місячний обсяг передбачених у Державному бюджеті на 2009 рік видатків на оплату праці працівників установ і закладів освіти, яким посадові оклади встановлюються на рівні мінімальної заробітної плати, складає 121 млн.грн.

Їх урахування при внесенні змін до Державного бюджету України на 2009 рік сприятиме реалізації намірів Президента України щодо необхідності підвищення престижу педагогічної праці, які були висловлені перед учасниками урочистих зборів до Дня працівників освіти. Поетапне збільшення посадових окладів науково-педагогічних, наукових, педагогічних працівників та підвищення рівня оплати праці спеціалістів системи освіти до законодавчо гарантованого розміру передбачено також постановою Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 р. № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», прийнятою після зустрічі Прем’єр-міністра України з представниками профспілок бюджетної сфери.

ЦК Профспілки переконливо просить внести та відстоювати пропозиції в Кабінеті Міністрів України щодо забезпечення видатків у проекті змін до Державного бюджету України на 2009 рік в необхідних для цього обсягах.

Додаток на 1 аркуші.

З повагою
Голова Профспілки Л.С.Сачков
Лист

Схожі публікації


Догори