Профспілки бюджетної сфери вимагають від Уряду встановлення у 2010 році посадових окладів за ЄТС з урахуванням мінімальної зарплати

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ

23.11.2009 № 03/01-15/2656


Прем’єр-міністру України

Тимошенко Ю.В.


Шановна Юліє Володимирівно!

Федерація профспілок України та її членські організації бюджетних галузей вкрай стурбовані з приводу ситуації, яка триває вже рік в оплаті праці працівників бюджетної сфери.
З грудня минулого року Урядом фактично заморожено заробітну плату освітян, медиків, працівників культури і науки та інших категорій працівників, оплата праці яких здійснюється на основі Єдиної тарифної сітки.
Незважаючи на неодноразові підвищення у 2009 році мінімальної заробітної плати, як державної гарантії з оплати праці, посадовий оклад (тарифна ставка) працівника першого тарифного розряду для обрахунку окладів (ставок) працівників залишається у розмірі 545 грн., тобто на рівні законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати у жовтні-листопаді 2008 року.
Уряд робить спробу застосувати таку тактику і в 2010 році, пропонуючи з 1 січня наступного року підвищити базовий оклад (ставку) ЄТС лише на 10 грн., тобто встановити його у розмірі 555 грн., з поступовим підвищенням у грудні до 778 грн. І це за умов чинності Закону України від 20.10.2009 № 1646-УІ «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати», яким передбачено для реалізації у 2010 році розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня у сумі 868 грн. з поступовим його підвищенням з 1 грудня до 922 грн.
Тривала невирішеність цієї проблеми призводить до зниження соціальної захищеності працівників. Зневіра людей у справедливість і законність може призвести до негативних наслідків. Держава повинна дбати за трудівників, які несуть у суспільство духовність, грамотність, опікуються здоров’ям нації.
Закликаємо Уряд припинити обмеження прав працівників бюджетної сфери на оплату праці й забезпечити для обрахунку окладів (ставок) працівників, оплата праці яких здійснюється на основі ЄТС, виходячи з посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду на рівні не нижче мінімальної заробітної плати.

З повагою

Голова ФПУ, народний депутат України В.Г. Хара
Голова ЦК профспілки працівників освіти
і науки України Л.С. Сачков
Голова ЦК профспілки працівників охорони
здоров’я України В.М. Коваль
Голова ЦК профспілки працівників культури
України Л.Ф. Перелигіна
Голова ЦК профспілки працівників державних
установ України Т. В. Нікітіна
Голова ЦР профспілки працівників соціальної
сфери України В.І. Тьоткін

Схожі публікації


Догори