Звернення до Президента України щодо зупинення дії постанови Кабінету Міністрів України 25 жовтня 2008 року №939

Вельмишановний Вікторе Андрійовичу!


ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, ЦК Профспілки працівників охорони здоров’я України, ЦК Профспілки працівників культури України, ЦР профспілки працівників соціальної сфери України звертаються до Вас з приводу необхідності зупинення дії постанови Кабінету Міністрів України 25 жовтня 2008 року № 939 «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій бюджетної сфери», яка призвела до звуження трудових прав працівників освіти, охорони здоров’я, культури, соціальної сфери.

Починаючи з 1 квітня 2007 року розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду встановлювався відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 р. №1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» на рівні законодавчо визначеної мінімальної заробітної плати. За статтею 3 Закону України «Про оплату праці» ця норма є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів України» з 1 грудня 2008 року мінімальну заробітну плату затверджено в розмірі 605 гривень.

Постановою Уряду № 939 посадовий оклад працівника І тарифного розряду, що є основою для визначення розмірів посадових окладів працівників бюджетної сфери, встановлено у розмірі 545 гривень.

Запровадження фіксованої величини першого тарифного розряду без урахування розміру мінімальної заробітної плати фактично означає замороження заробітної плати працівників бюджетної сфери, рівень якої впродовж багатьох років не відповідає гарантіям, передбаченим Законом України «Про освіту», «Основами законодавства України про охорону здоров’я», «Основами законодавства України про культуру», та унеможливлює задоволення їхніх життєвих потреб, особливо в умовах невпинного зростання цін і тарифів.

Таким чином можна констатувати про звуження конституційних прав працюючих в установах та закладах бюджетних галузей, що відповідно до ст.22 Конституції України є неприпустимим.

Від імені чотиримільйонного загону працівників освіти, науки, охорони здоров’я, культури, соціального захисту наполягаємо на зупиненні дії постанови Кабінету Міністрів України від 25.10.2008 р. № 939, як такої, що прийнята в порушення принципу верховенства права, закріпленого у ст. ст. 8 та 113 Конституції України.

З повагою –

Голова ЦК Профспілки працівників
освіти і науки України Л.С. Сачков

Голова ЦК Профспілки працівників
охорони здоров’я України В.М. Коваль

Голова ЦК Профспілки працівників
культури України Л.Ф. Перелигіна

Голова ЦР профспілки працівників соціальної
сфери України В.І. Тьоткін

Схожі публікації


Догори