ФПУ звернулася до Віце-прем'єр-міністра України В.П.Семиноженка з приводу проведення наради з профспілками бюджетної сфери

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ

Лист від 27.05.2010 № 03/01-15/1171

ВІЦЕ-ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРУ УКРАЇНИ
В.П. СЕМИНОЖЕНКУ

Шановний Володимире Петровичу!

Кабінетом Міністрів України 12 травня 2010 року прийнято постанову №337 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298 і від 25 жовтня 2008 р. № 939».
Зазначеною постановою передбачено підвищення (вперше з жовтня 2008 року) базового посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки для обрахунку окладів (ставок) працівників з 545 грн. до 555 грн. з 1 січня та до 567 грн. з 1 квітня 2010 року й встановлення працівникам, у яких посадові оклади менші ніж розмір мінімальної заробітної плати, на рівні мінімальної заробітної плати.
Спільним представницьким органом профспілок проект постанови на етапі його підготовки не було погоджено, як такий що суперечить Закону України «Про оплату праці». Кваліфікованим працівникам бюджетної сфери встановлюються посадові оклади на рівні мінімальної заробітної плати (по 7-й розряд), проте згідно зі статтею 3 Закону України «Про оплату праці» - це розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю.
Профспілки розглядали запровадження Єдиної тарифної сітки в оплаті праці працівників окремих галузей бюджетної сфери як певний крок до забезпечення державних гарантій з оплати праці, встановлених законами про діяльність галузей освіти, охорони здоров’я, культури і науки, що роками не забезпечуються. Проте її реалізація повною мірою не відбулася, що ще більш ускладнило ситуацію, яка на сьогодні залишається критичною.
Суттєво порушено міжкваліфікаційні (міжпосадові) співвідношення в оплаті праці працівників, рівень їх оплати праці є протиправно низьким, і провокує у подальшому низький рівень пенсійного забезпечення.
Це призводить до формування негативних настроїв працівників бюджетної сфери та відсутності будь-якої мотивації працювати в закладах та установах освіти, охорони здоров’я, культури, соціальної сфери, що згубно відіб’ється на освітньому рівні, культурі, духовності та здоров’ї нації.
Попередній Уряд свідомо відмовляв профспілкам в проведенні діалогу з цього надзвичайно болючого для працівників питання, посилаючись на фінансово-економічну кризу та неможливість у зв’язку з цим реалізації законних вимог профспілок.
Профспілкова Сторона під час переговорів з укладення Генеральної угоди на новий строк запропонувала Стороні власників передбачити норму щодо зростання базового посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, проте на сьогодні не отримала чіткої готовності представників Уряду як суб’єкту Сторони власників обговорювати зазначені питання.
Зважаючи на те, що постановою КМУ від 12.05.2010р. № 337 доручено Міністерству праці та соціальної політики разом з Міністерством фінансів подати Кабінету Міністрів України до 15 червня п. р. пропозиції щодо підвищення з 1 липня 2010 року розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, пропонуємо провести за Вашим, шановний Володимире Петровичу, головуванням окрему нараду з профспілками бюджетної сфери щодо стану та перспектив покращення ситуації з оплатою праці в цій сфері з метою напрацювання до цієї дати конструктивних пропозицій.

З повагою –
В.о. Голови ФПУ Ю.М. Кулик

Схожі публікації


Догори