ЦК Профспілки звернувся до Прем'єр-міністра України з приводу необхідності передбачення в проекті Державного бюджету України на 2010 рік видатків на оплату праці працівників галузі

Прем’єр-міністру України
М.Я.Азарову
Лист
від 25.03.2010 № 02-5/119

Шановний Миколо Яновичу !

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України звертається до Вас з приводу необхідності виведення рівня оплати праці працівників установ і закладів освіти та науки із «замороженого» стану і забезпечення його динамічного зростання.
Запровадження з грудня 2008 року урядовими постановами від 25.10.2008 № 939, від 20.12.2008 № 1117 фіксованої величини на рівні 545 грн. для визначення розмірів посадових окладів за всіма розрядами ЄТС призвело до їх "замороження" для фахівців освіти і науки на рівні жовтня 2008 року. Зрівняно в оплаті праці працівників, посади яких віднесено до 1-5 тарифних розрядів; суттєво погіршено диференціацію оплати праці кваліфікованих фахівців та робітників, які виконують прості некваліфіковані роботи. Середні оклади педагогічних та науково-педагогічних працівників, складаючи відповідно - 1074 грн. та – 1864 грн., проти заробітної плати працівників промисловості за січень цього року в розмірі 2201 грн., не сягають навіть половини гарантованого законом "Про освіту" розміру.
Збереження й надалі зазначеного вище механізму визначення розмірів посадових окладів бюджетників, в тому числі освітян, без врахування величини мінімальної заробітної плати, прийнятої законом «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати» від 20.10.2009 р. № 1646, спричинять втрату кожним педагогічним працівником у 2010 році заробітку в середньому від 12 до 21 тис. грн., а науково-педагогічним працівником - від 14 до 37 тис. грн.
Встановлення постановою Уряду від 06.10.2009 р. № 1130 надбавок за престижність педагогічної праці лише за окремими посадами педагогічних працівників призвело до заниження оцінки роботи вихователів, музичних керівників дошкільних навчальних закладів, керівників гуртків позашкільних навчальних закладів, методистів, інших педагогічних працівників установ і закладів освіти, і у зв’язку з цим до погіршення мікроклімату та конфліктних ситуацій в трудових колективах.
У зв’язку із викладеним, ЦК профспілки звертається до Вас, шановний Миколо Яновичу, вжити відповідних заходів для передбачення в проекті Державного бюджету України на 2010 рік видатків на оплату праці працівників освіти і науки в обсягах, необхідних для реалізації закону «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати» № 1646 щодо встановлення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду на рівні мінімальної заробітної плати із застосуванням цієї величини для визначення посадових окладів за всіма розрядами Єдиної тарифної сітки, а також забезпечення єдиних підходів до підвищення престижу педагогічної праці, що сприятиме об’єднанню зусиль освітян, науковців та влади на розбудову процвітаючої України.

З глибокою повагою
Голова Профспілки Л.С.Сачков
0
25 березня 2010
3 735
---

Схожі публікації


Догори