Про формування державного замовлення на підготовку фахівців та науково-педагогічних кадрів у 2009 році

24.04.2009 № 02-7/183 Федерація профспілок України

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України звертається з приводу формування державного замовлення на підготовку фахівців та науково-педагогічних кадрів у 2009 році.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2009 р. N 416-р «Про особливості формування державного замовлення на підготовку фахівців та науково-педагогічних кадрів у 2009 році» зобов’язано Мінекономіки та інші центральні органи виконавчої влади, до сфери управління яких належать навчальні заклади, під час формування пропозицій щодо обсягів державного замовлення на підготовку фахівців та науково-педагогічних кадрів у 2009 році взагалі не передбачати державне замовлення на підготовку молодших спеціалістів та бакалаврів за окремими спеціальностями та напрямами підготовки.

Крім того, доручено забезпечити зменшення порівняно з 2008 роком від 10 до 50 відсотків обсяг прийому молодших спеціалістів, бакалаврів, спеціалістів, магістрів за низкою спеціальностей, напрямів підготовки обсягу прийому. Не менш як на 50 відсотків запропоновано зменшити державне замовлення до докторантури.

Зважаючи, що Мінекономіки має подати проект відповідної постанови Кабінету Міністрів України та з метою виконання зобов’язань за п. 1.40 Генеральної угоди на 2008-2009 роки, ЦК Профспілки просить при спільному з всеукраїнськими об’єднаннями організацій роботодавців і підприємців формуванні державного замовлення на підготовку фахівців та кваліфікованих робітничих кадрів не допустити зменшення його обсягів. Зменшення показників державного замовлення починаючи з 2009/2010 навчального року може призвести вже у вересні до відповідного вивільнення науково-педагогічних, педагогічних та інших працівників з начальних закладів, поповнення чисельності безробітних, а також порушення прав громадян на здобуття освіти, що є недопустимим, особливо в умовах сьогодення.

Крім того, на виконання п. 1.39 Генеральної угоди просимо зажадати від Кабінету Міністрів розробки механізму формування та розміщення державного замовлення на підготовку кадрів.

Голова Профспілки Л.С.Сачков

Схожі публікації


Догори