Профспілка не поділяє наміри міністерства про скорочення обсягів державного замовлення на підготовку кадрів


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
13.01.2011 № 02-5/13

    ЦК Профспілки працівників освіти і науки України звертається з приводу листа Міністерства освіти і науки України від 06.01.2011 р. № 1/9-3 «Щодо формування пропозицій обсягу прийому та випуску фахівців з вищою освітою на 2011 рік», в якому керівникам вищих навчальних закладів рекомендовано при формуванні пропозицій для прийому на навчання за державним замовленням зменшити на 42 відсотки кількість студентів для здобуття на основі повної загальної освіти освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра та на 10 відсотків – для здобуття рівня молодшого спеціаліста на основі базової загальної середньої освіти.
    Вважаємо, що аргументом для такого зменшення не може бути лише нинішня демографічна ситуація, пов’язана із зменшенням, порівняно з минулим роком, кількості випускників шкіл.
    Резервом для збереження обсягів державного замовлення є зменшення кількості студентів, які навчаються за рахунок коштів батьків. Зокрема у 2010 році за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб у вищих навчальних закладах прийом студентів на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста та магістра становив 67,2 відсотка, а освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста та бакалавра - 50,8 відсотка від загального числа прийнятих. В окремих регіонах показник чисельності студентів, які здобували освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста та магістра за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб, сягав 71-77 відсотків, а молодшого спеціаліста та бакалавра – майже 60 відсотків. Така ж тенденція мала місце впродовж попередніх років. Таким чином освітній потенціал держави фінансово забезпечується переважно сімейними бюджетами батьків студентів.
    Не можуть слугувати приводом для скорочення більш ніж на 40 відсотків обсяги державного замовлення на підготовку кадрів показники Державного бюджету на 2011 рік. Зокрема, видатки на підготовку кадрів вищими навчальними закладами ІІІ та ІV рівнів акредитації збільшено порівняно із 2010 роком на 1043,2 млн.грн., у тому числі за загальним фондом – на 62,6 млн.грн. Також збільшено видатки за бюджетною програмою "Підготовка кадрів вищими навчальними закладами І і ІІ рівнів акредитації".
    Зважаючи на викладене, ЦК Профспілки працівників освіти і науки України просить при підготовці пропозицій щодо обсягів державного замовлення на підготовку кадрів вищими навчальними закладами не допустити значних обсягів його скорочення та вжити необхідних заходів для забезпечення реалізації конституційних прав громадян на безоплатне здобуття вищої освіти, а також недопущення звільнення науково-педагогічних, педагогічних, інших працівників та збільшення чисельності безробітних.

Голова Профспілки         Г.Ф.Труханов

    Зі змістом листа Міністерства освіти і науки України від 06.01.2011 р. № 1/9-3 «Щодо формування пропозицій обсягу прийому та випуску фахівців з вищою освітою на 2011 рік» можна ознайомитись тут:

Схожі публікації


Догори