На порядку денному ХІ пленум обкому Профспілки – захист прав та інтересів студентської молоді

На порядку денному ХІ пленум обкому Профспілки – захист прав та інтересів студентської молоді14 листопада 2014 року відбувся ХІ пленум обкому Профспілки, на порядок денний якого були винесені питання «Про роботу профспілкових комітетів вищих навчальних закладів щодо забезпечення виконання положень Галузевої угоди в частині соціально-економічних прав та інтересів осіб, які навчаються» та «Про підготовку до ХІХ звітно-виборної конференції Одеської обласної організації Профспілки».

У заході взяли участь також і представники студентського профспілкового активу вищих навчальних закладів м. Одеси.

Із доповіддю «Про роботу профспілкових комітетів вищих навчальних закладів щодо забезпечення виконання положень Галузевої угоди в частині соціально-економічних прав та інтересів осіб, які навчаються» виступив заступник голови обкому Профспілки по роботі зі студентською молоддю Ігор Щедров. Він підкреслив, що винесене на розгляд пленуму питання є надзвичайно важливим, адже студентська молодь складає 43% від загальної чисельності членів Одеської обласної організації Профспілки.

Значна увага була приділена угодам між профспілковими комітетами та адміністраціями вищих навчальних закладів, стипендіальному забезпеченню, матеріальній підтримці студентів.

Проінформував доповідач і про дотримання прав студентів – дітей-сиріт, а також осіб з числа дітей, позбавлених батьківського піклування, і про те, як профкоми контролюють це питання.

Також у доповіді було проаналізовано якість умов проживання студентів у гуртожитках, роботу з організації оздоровлення та підтримки здорового способу життя студентської молоді. Щодо останнього питання І.Щедров окремо зупинився на функціонуванні спортивно-оздоровчих баз ВНЗ, санаторіїв-профілакторіїв, які, попри всі труднощі фінансування, вдалося зберегти, і підкреслив, що в складних фінансових умовах ректори вищих навчальних закладах знаходять можливість щодо фінансової підтримки оздоровлення студентської молоді.

Був підкреслений позитивний вплив профкомів студентів вишів на організацію культурно-масових заходів - фестивалів КВК, конкурсів краси та художньої творчості, звітних концертів колективів художньої самодіяльності ВНЗ тощо.

Серед проблем, які необхідно вирішити, заступник голови обкому Профспілки назвав необхідність спрямування на матеріальне заохочення студентів коштів у розмірі не менше 10% від загального стипендіального фонду вищих навчальних закладів.

Також на пленумі розглянули питання про підготовку до ХІХ звітно-виборчої конференції Одеської обласної організації Профспілки і прийняли рішення провести ХІХ звітно-виборну конференцію 12 травня 2015 року.

Завершився пленум обкому Профспілки нагородженням профспілкового активу нагородами ФПУ, ЦК та обкому Профспілки.

Служба зв’язків з громадськістю та ЗМІ Одеського обкому Профспілки


На порядку денному ХІ пленум обкому Профспілки – захист прав та інтересів студентської молоді

Схожі публікації


Догори