Захист осіб, які навчаються, на порядку денному виборних профспілкових органів

Захист осіб, які навчаються, на порядку денному виборних профспілкових органівРічним планом роботи комітету Запорізької обласної організації Профспілки передбачено розгляд на засіданні президії в квітні 2013 року питання про стан соціально-економічного забезпечення та захисту осіб, які навчаються, в Запорізьких національному та національному технічному університетах.

Профспілковим комітетам об’єднаних та студентських первинок ВНЗ рекомендовано на своєму рівні проаналізувати стан цієї роботи і розглянути відповідне питання.

З метою ефективної підготовки до президії, ґрунтовного аналізу та більш за все – подальшого удосконалення цього напряму статутної діяльності проведено значну попередню роботу.

Перш за все, на засіданні постійної комісії обласного комітету з питань роботи з молоддю та студентами було розглянуто питання про організацію та здійснення роботи з питань соціально-економічного забезпечення та захисту осіб, що навчаються і входять до складу об’єднаних та студентських ППО ВНЗ.

Робочою групою на засідання комісії було підготовлено ряд інформаційно-методичних матеріалів: примірний перелік питань соціально-економічного спрямування для розгляду на засіданнях виборних профспілкових органів ВНЗ, профспілкових зборах, засіданнях профгруп; перелік питань (пам’ятка) для вивчення стану соціально-економічного забезпечення та захисту осіб, які навчаються у ВНЗ; проект положення про постійну комісію профспілкового комітету ППО ВНЗ з питань соціально-економічного забезпечення та захисту членів Профспілки; пам’ятка з перевірки гуртожитків.

Обговорені матеріали зі змінами та доповненнями були рекомендовані профспілковому активу вищих навчальних закладів області для використання в роботі.

Замість проведення традиційного планового обласного семінару студентського профактиву президією обласного комітету було прийнято рішення про участь делегації від Запорізької області у спільному Всеукраїнському заході ЦК Профспілки та АПОСу «Студентська навчально-дискусійна платформа».

Склад делегації – 18 представників студентського профспілкового активу ППО 6 ВНЗ І-ІV рівнів акредитації області.

Після активної участі у змістовному семінарі за постановою президії обласного комітету учасники навчально-дискусійної платформи у м. Києві повинні провести навчання студентського профспілкового активу в ППО своїх ВНЗ.

Акцент рекомендовано зробити саме на питання соціально-економічного забезпечення та захисту осіб, що навчаються. Такий студентський семінар для голів профбюро факультетів та профгрупоргів уже пройшов в ППО Запорізького національного університету.

Змістовною допомогою у роботі комісії обкому, відповідних комісій ПК ППО, студентського профактиву різного рівня є довідник нормативно-правових актів «Правовий путівник студента» (2011 р.), спільно виданий ЦК Профспілки та АПОСом.

Інформування, профспілкове навчання з цього напряму статутної діяльності трансформуються в площину реальних дій і заходів. Так, профкомом ППО студентів, аспірантів, докторантів Запорізького національного технічного університету проведено значну спільну роботу з управлінням праці та соціального захисту населення у Жовтневому району Запорізької міської ради щодо організованого оформлення субсидій для студентів з оплати проживання в гуртожитках, що дозволяє кожному студенту заощадити щомісячно 250 гривень. Таку ж роботу сьогодні активно проводить студентський сектор ПК ППО Запорізького національного університету.

Головні принципи молодіжної політики обласної організації Профспілки полягають у забезпеченні разом з владою, радою ректорів області, адміністраціями та профспілковими комітетами ППО ВНЗ реалізації потенційних можливостей молоді, конституційних освітніх прав та гарантій, громадської ініціативи, прав і свобод, соціального забезпечення.


Постійна комісія Запорізької обласної організації Профспілки роботи з молоддю і студентами

Схожі публікації


Догори