Культова гра мільйонів «Scrabble» – у Київському національному лінгвістичному університеті

Культова гра мільйонів «Scrabble» – у Київському національному лінгвістичному університетіПерший місяць зими в студентів зазвичай асоціюється з передсесійним періодом, коли потрібно максимально зосередитися на навчанні, на відпрацюваннях чи, у виняткових випадках, хоча б на зазубрюванні прізвища та імені викладача. На прикладі наших студентів переконуюся, що нині в моді активність та особистий розвиток, і вони ніколи не впадають у зимову сплячку. Адже навіть у такі напружені дні студенти КНЛУ віднайшли час, щоб захистити честь університету, взявши участь у І Студентському турнірі з «Scrabble».

Фінал турніру з «Scrabble», у якому взяло участь 40 студентських команд, відбувся у день Святого Миколая у столиці. Усього ж за час турніру, який тривав місяць, свої сили в грі спробували більше 9 000 студентів.

Найактивнішими учасниками виявилися Національний авіаційний університет, НТУУ «Київський політехнічний інститут» та КНЕУ імені Вадима Гетьмана.
Перемогу в студентському турнірі виборола команда Національного авіаційного університету.

«Scrabble» – настільна культова гра мільйонів, яка пропонує гравцям помірятися знаннями словникового запасу з тієї чи іншої мови. Нашій молоді гра відома з популярного американського телесеріалу «Друзі», в якому головні герої доволі часто проводили своє дозвілля, сперечаючись про існування в англійській мові того чи іншого слова. У турнірі з «Scrabble» можна було не лише повправлятися в креативності та знанні маловідомих українських слів, а й позмагатися у фіналі Студентського турніру за серйозні призи (ноутбуки, електронні книги тощо).

Студенти КНЛУ спробували себе у відбірковому турі, що пройшов 8 грудня в університеті за сприяння профспілкового комітету студентів та аспірантів КНЛУ. Щоб випробувати себе на знання найекзотичнихіших слів української мови, прийшло шість команд, які представляли різні факультети. Студенти факультетів германської філології та факультету сходознавства, як і завжди, проявили згуртованість та цілеспрямованість – прийшли на гру з бойовим настроєм та вже згрупованими командами.

Розібравшись із правилами, гравці приступили до півгодинної баталії, в якій було місце і завзятим лінгвістичним дискусіям, і звичайним студентським жартам. Гра настільки захоплива, що півгодини видалися незвичайно короткими для реалізації всіх продуманих ходів та стратегій. Кожна команда, складаючи те чи інше слово, набирала певну кількість балів (усе залежало від складності слова: наявність апострофа, літер «ф», «ц»). Отримані бали гравців записувалися в загальну турнірну таблицю.

«Я вперше граю в цю гру, але багато чув про неї. Досі навіть не підозрював, що «Scrabble» є і в українському варіанті. Грати сподобалося, це дуже цікаве дозвілля, в якому можна багато дізнатися про орфографію слів, їх походження, а інколи навіть відкрити для себе нове слово. Думаю, що цікаво було би ще зіграти англійською та німецькою мовами!», – поділився своїми враженнями студент економіко-правового факультету КНЛУ Юрій Мельник. До речі, Юрій разом зі своїми друзями з команди «Поліглот» набрав найвищу кількість балів.

За матеріалами Студентської профспілкової асоціації м. Києва

Схожі публікації


Догори