Ветеран – це звучить гордо!

Ветеран – це звучить гордо!Широко розкинулось селище Біленьке над невеликою річкою Білянкою. Високі чисті будинки потопають у вишневих та абрикосових садках, що сходять ароматом і оповиті прозорим серпанком. Які красиві наші селища, коли зацвітають садки! А на фоні одноповерхових будинків селища серед пишних садків красується Краматорська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 26. Вона нагадує білий корабель, що пливе морем зелені садів і городів.

Школа-корабель!... І це дійсно так. 45 років веде корабель дітей нашого селища морем знань і чудових відкриттів. У школі працює 37 педагогів, які опікуються – 35 ветеранами педпраці. Очолює колектив Т.М. Валавіна – красива, добра, щира. Мене завжди вражає її внутрішня краса, багатий духовний світ. Вона вміє протистояти злу і виступити на боці правди і добра.

Голова профкому В.Д. Кедровський – її добрий помічник. Він «близько до серця» сприймає наші негаразди, щиро радіє нашим перемогам. Директор і голова профкому завжди елегантні, підтягнуті, доброзичливі, справедливі. Так і хочеться сказати: «Які красиві люди!».

Славу школи створюють її вихованці, характер їх подальшого життя. Серед тих, хто отримав освіту в школі № 26, бачимо О.Шеховцова (колишнього депутата Верховної Ради України), Л.Коцюбу (кандидата технічних наук), О.Ржавського (президента АО «Промислова група «Корал», колишній депутат Верховної Ради України), Р.Пономарьова (чемпіона світу з шахів) і багато інших відомих та невідомих, але завжди порядних громадян нашої держави.

У школі працює 15 учителів – випускників. Вони забезпечують науковий рівень навчання дітей, престижність школи. Мабуть, кожному з них хочеться сказати: «Школо моя! Радість моя! Невпізнанною зробили тебе роки, але в моїй пам’яті ти живеш такою, якою побачив тебе уперше, коли ступив на твоє подвір’я ще малим».

Час всемогутній, невмолимий, летить собі та й летить. Його не можна побачити, не можна торкнути рукою, але свої сліди він залишає. У нашій школі є «Книга пам’яті!», де зібраний матеріал про вчителів, які тут працювали, оформлений стенд про вчителів - ветеранів «Алея пам’яті». Так бережемо пам’ять про тих, хто вже ніколи в рідну школу не повернеться. Але життя йде. І знову весна на білім світі... Сонечко світить тепліше, яскравіше, проміння зігріває землю. Уся природа оживає. Приходить до нас свято з радістю і сльозами на очах - День перемоги. Вітаємо колег-ветеранів квітами, солодощами та іншими подарунками.

Перший дзвінок, День учителя, Останній дзвінок – найважливіші свята в життя вчителя. І хочеться, щоб у ці дні ніхто не був забутий. Профком школи та рада ветеранів організовує відвідування вчителів на дому, привітання, квіти, подарунки і радість зустрічі. Волонтерами є вчителі школи, які закріплені за ветеранами. Часто спонсорами є випускники школи.

Ця робота з ветеранами в школі уже стала традицією і несе радість нам і колегам – ветеранам. Координується робота з ветеранами спільними зусиллями директора школи № 26 Т.М. Валавіної, голови профкому В.Д. Кедровського, голови ради ветеранів З.К. Зорі.

Так живе, працює школа, з надією дивиться в майбутнє. Ми знаємо, що прислів’я «Що посієш – те й пожнеш», народ склав ніби про нас. Посієш щось лихе, недобре-отож таке й збереш. Добро породжує добро, а зло руйнує людські душі. Учитель сіє «розумне, добре, вічне». І тому так добре, коли в чарівні очі вчителя дивляться завжди ясні, чисті, мов небесні озерця, дитячі очі.

Тож усміхнімось, подаруймо часточку свого тепла дітям. І весь світ засяє добром, любов’ю, милосердям. Так і буде! Бо інакше бути просто не може. Цим і живемо!

Зінаїда Зоря,
голова ради ветеранів Краматорської ЗОШ № 26,
вчитель початкових класів

Схожі публікації


Догори