22 січня – День Соборності і Свободи України

22 січня – День Соборності і Свободи УкраїниВіднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України – Галичина, Буковина, Закарпаття і придніпрянська Україна – в одну Велику Україну. Сповнилися відвічні мрії, для яких жили й за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу», – пролунало 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві.

22 січня 1918 року у приміщенні Київського Будинку вчителя було підписано Четвертий універсал, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. А 1919 року в цей самий день на Софіївській Площі в Києві було проголошено Акт Соборності українських земель.

Століттями розірваний український народ визволився з неволі – Лівобережна Україна вийшла з Російської, а Правобережна – з Австро-Угорської імперій – і возз’єднався на своїй землі в єдиній Українській державі.

Це свято відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки (1919 рік).

День Соборності України встановлено Указом Президента у 1999 році. У 2011 році Указом Президента України Віктора Януковича від 30 грудня 2011 року № 1209/2011 «Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят», День Соборності був об’єднаний з Днем Свободи, який раніше відзначався 22 листопада і став носити назву «День Соборності і Свободи України».

Цьогоріч країна вперше відзначатиме День Соборності і Свободи України. З нагоди свята у столиці відбудеться низка урочистих заходів і великий концерт на головній площі міста.

Також заплановано урочисте покладання квітів до пам'ятників Тарасу Шевченку, Михайлу Грушевському та святкування в Національному палаці мистецтв «Україна» за участю представників виконавчої влади всіх рівнів, депутатів, дипломатичного корпусу, громадськості.


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
0
22 січня 2013
4 512

Схожі публікації


Догори