Відкрито пам’ятник Героям Небесної Сотні – символ свободи і незалежності

Відкрито пам’ятник Героям Небесної Сотні – символ свободи і незалежності3 вересня 2014 року біля Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова було відкрито пам’ятник у формі козацького хреста на честь Небесної сотні.

Церемонія відкриття розпочалася з державного гімну України у виконанні національного заслуженого академічного українського народного хору ім. Григорія Верьовки.

Даний пам’ятник освятив і відкрив глава Української православної церкви Київського патріархату Філарет. Після освячення він провів молебень за шанування пам’яті загиблих героїв Небесної сотні.

Звертаючись до присутніх, патріарх Філарет зазначив: «Цілому світові відомо, що в Україні Росія є агресором. Нас закликають до миру. Ми миролюбний народ, але нам не потрібен мир в неволі, в рабстві, в окупації. Такий мир ми не сприймаємо. Ми співаємо в гімні «душу і тіло ми положемо за нашу свободу». Ось і прийшов час виконати те, що ми співаємо. І наші кращі сини з усієї України віддають своє життя на теренах Донбасу. Ми повинні твердо знати, що Україна стоїть на боці правди і з нею Бог».

Меценатом спорудження пам’ятника виступив президент Малої академії наук України, член наглядової ради педагогічного університету Станіслав Довгий, який вважає, що цей пам’ятник є не лише пошаною Героям, які загинули за Україну, але й символом свободи і незалежності.

Пам’ятник виконано у формі козацького хреста, який є одним із найдавніших символів свободи. Козаки зображували його на печатках, прапорах і гербах.

Ректор університету Віктор Андрущенко зауважив, що революцію гідності саме студенти, і він підтримує їхню думку про те, що неодмінною складовою нової вільної України є символи свободи і незалежності.

На урочистостях виступила також Голова Комітету ВР з питань освіти і науки Лілія Гриневич, яка сказала : «Нам з вами доля випала така, жити в ті часи, які будуть потім на сторінках підручників. Ми з вами живемо, а вже не одна, а сотні патріотів поклали свої голови за нашу свободу. Ми не маємо права втратити той шанс, що вони вибороли. Важливо те, що ми зробимо з незалежністю, за яку вже покладено стільки молодих життів».

Після завершення панахиди, гості, студенти та викладачі поклали квіти до пам’ятного хреста.

Прес-служба Київської міської організації Профспілки


Відкрито пам’ятник Героям Небесної Сотні – символ свободи і незалежностіВідкрито пам’ятник Героям Небесної Сотні – символ свободи і незалежності

Відкрито пам’ятник Героям Небесної Сотні – символ свободи і незалежностіВідкрито пам’ятник Героям Небесної Сотні – символ свободи і незалежності

Схожі публікації


Догори