До 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка

До 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка
Усе знесла й перемогла
його любов і сила.
Того великого вогню
і смерть не погасила.


Кожен великий народ має свої знакові постаті. Такою постаттю для нас, українців, є Тарас Григорович Шевченко. Він був і залишається справжнім митцем, людиною незвичайної долі і незвичайного таланту, що здобула світову славу. А його поетичне слово – це вогник, схожий на полум’я свічки, що запалює душу людини.

У рамках підготовки до святкування 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря, вся українська спільнота проводить відповідні заходи з метою популяризації творчої спадщини генія світового значення та утвердження його духовних заповідей. Не залишаються осторонь таких подій і освітяни міста Мукачева.

28 лютого 2014 року в міській організації профспілки працівників освіти відбулося урочисте засідання президії голів первинних профспілкових організацій, присвячене 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка.

Вшановуючи пам’ять Великого Кобзаря, чия безсмертна спадщина – одна з найбільших вершин людського генія, голови профспілкових організацій попередньо провели у закладах святкові зібрання та організували виставки творчих робіт працівників. Найкращі роботи, а саме: вишивки портрета Т.Г.Шевченка, його творів, макет шевченківської хати, вироби із дерева – були представлені на виставці, яка була репрезентована на урочистому засіданні лідерів профспілкового руху. А 11 березня 2014 року ці роботи будуть представлені на загальноміську виставку, присвячену 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка.

«І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій, не забудьте пом’янути незлим, тихим словом», – цими словами Тараса Григоровича Шевченка розпочала урочисте засідання голова міської організації профспілки працівників освіти Христина Михайлова.

Презентувавши документальний фільм «Обличчя української історії. Тарас Шевченко», вона зуміла доторкнутися до серця кожного із присутніх, оскільки освітяни подумки мали можливість перенестися у світ шевченківської епохи, пригадати життєпис Великого Кобзаря.

Тарас Шевченко – визнаний в усьому світі поет, один із найкращих майстрів слова; велет духу, пророк, борець за волю України, символ духовного життя. Саме на цих аспектах особистості генія українського народу акцентувала Віта Лашкай (голова профкому ЗОШ № 2 імені Т.Г.Шевченка), декламуючи власну поезію учениці Ангеліни Лашкай «Тобі, Кобзарю, я вклоняюсь!».

Тарас Шевченко… Велика та невмируща слава українського народу. Народу, який обрав його співцем історичної слави і соціальної недолі, власних сподівань і прагнень. Під думи народні налаштував свою ліру Кобзар. Майстерно зуміла передати музику його слів Тетяна Богдан (голова профкому ЗОШ № 7), виконуючи акапельно «Думи мої, думи мої».

Шевченко – це наша душа, наша мудрість, це наша сила. Які б нещастя і муки не випадали на долю нашого народу, він вистоїть, якщо з ним буде Тарас Шевченко, його «Заповіт». Він завжди підтримував і підтримуватиме нас, додаватиме наснаги. В цьому мали можливість переконатися учасники засідання, прослухавши безсмертний «Заповіт» чотирма мовами: українською, російською, угорською, англійською.

Тарас Шевченко – пророк української нації. Він вірив у щасливе майбутнє України. Вірять у нього і патріотично налаштовані сини та дочки України. Вірили і ті, які поклали своє життя за Україну, які прагнули виконати заповіт Шевченка: пом’янути його «у сім’ї вольній, новій». Профспілкові лідери-освітяни пом’янули хвилиною мовчання героїв Небесної Сотні, тих, які мали такі ж мрії, як і Тарас Шевченко.

Ліна Костенко писала:
Ще не було епохи для поетів,
Але були поети для епох.

Ці слова ще раз доводять, що всі ми повинні сприймати Шевченка саме як поета його епохи – багато в чому вирішальної для буття України та її історичної долі. Із цим розумінням прийде і все інше, з-поміж чого найголовнішим є народження в душах наших сучасників того особливого-Шевченкового – патріотизму, якого так потребує сьогодні Україна від нас -своїх синів і дочок.

Віта Лашкай, Мукачівська міська організація Профспілки,
голова профкому ЗОШ № 2 імені Т.Г.Шевченка, Закарпатська область


До 200-річчя від дня народження Тараса ШевченкаДо 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка

До 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка

Схожі публікації


Догори