Відкриття Шевченківського міжнародного літературного конгресу

Відкриття Шевченківського міжнародного літературного конгресу10 березня 2014 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка розпочався Шевченківський міжнародний літературний конгрес, присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка.

У відкритті конгресу взяли участь і виступили: Радник Президента України Юрій Богуцький, Голова парламентського комітету з питань освіти Лілія Гриневич, Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Микола Томенко, директор Департаменту міністерства культури у справах релігій і національностей Володимир Юшкевич, президент академії педагогічних наук України Василь Кремінь, директор Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАНУ академік Микола Жулинський, директор Київського Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус, Надзвичайні та Повноважні Посли Республіки Польща в Україні Генрик Літвін та Республіки Казахстан Заутбек Турісбеков.

Основною метою конгресу є привернення уваги світової спільноти до постаті Тараса Шевченка та його ролі в гуманітарних цивілізаційних процесах, до проблем збереження національної культурно-мистецької спадщини.

«Сьогодні всіх нас зібрала велична подія – відзначення 200-річного ювілею безсмертного генія – мислителя, письменника, художника, духовного покровителя українського народу Тараса Григоровича Шевченка», - такими словами ректора КНУ імені Тараса Шевченка Леоніда Губерського розпочалося урочисте пленарне засідання.

Також він відзначив, що ювілей Тараса Шевченка – це й можливість пропагувати його величні думи, відкривати нові сторінки історії України та прагнень українського народу. Університетом як науковим і освітнім центром з цієї нагоди організовані міжнародні та всеукраїнські наукові конференції літературознавців, проведений «Шевченківський урок» в університетській аудиторії імені М. Максимовича, який телебачення транслювало в усіх школах України. Підготовлені та опубліковані майже два десятки монографій про Тараса Григоровича, ювілейне видання «Кобзаря», переклади поезії Шевченка іноземними мовами тощо. Концерти, музейні та бібліотечні виставки, присвячені великому генію, триватимуть увесь Шевченківський рік.

Голова парламентського комітету з питань освіти Лілія Гриневич у своєму виступі зазначила: «У дуже непростий час Україна зустрічає 200-літній ювілей Тараса Шевченка. Ми щоразу дивуємося гостроті думки і пророчості його слова. Саме сьогодні твориться нова історія України. Хочу висловити подяку вченим, літературознавцям, викладачам, всім, хто своєю невтомною працею популяризує, вивчає всі глибини шевченкіани, яка щоразу повертається до нас своїми новими гранями».

Подальша робота конгресу проходитиме 11 березня у форматі круглих столів: «Феномен Тараса Шевченка в українському літературному процесі» (Інститут філології Університету); «Рецепції та переклади спадщини Тараса Шевченка» (Інститут філології Університету); «Постать Т. Шевченка в українській філософській думці» (Філософський факультет Університету); «Роль Т. Шевченка в історії Української Держави» (Історичний факультет Університету).

Урочисте відкриття Шевченківського міжнародного літературного конгресу завершилося святковим концертом.

Прес-служба КМОППОіНУ


Відкриття Шевченківського міжнародного літературного конгресуВідкриття Шевченківського міжнародного літературного конгресу

Схожі публікації


Догори