Профспілчани Бродівщини – в шевченкіані

Профспілчани Бродівщини – в шевченкіаніСамодіяльний театр Бродівського педагогічного коледжу ім. М. Шашкевича вже понад півроку готує до шевченківських днів виставу «Сліпий» за мотивами твору Кобзаря «Невольник».

З часу заснування цього творчого колективу його підтримують матеріально і організаційно профкоми студентів і викладачів вишу. Наприкінці лютого самодіяльні митці презентують сценічний твір, присвячений 200-річчю від Дня народження Тараса Шевченка, насамперед своєму трудовому колективові, а в березні – і всьому містові.

Інсценізацію поеми Кобзаря «Невольник», яку здійснив у 1872 році відомий український драматург Марко Кропивницький, розширив, надав актуальності введенням нових народних пісень, поетичних і пісенних творів самого Кобзаря директор педколеджу, ініціатор і режисер самодіяльного театру Іван Андрійович Парасюк.

Мені, розповідає його учасник, викладач природничих дисциплін, голова студентського профкому Андрій Соя, випала в цій драмі на 5 сцен, роль одного з козаків. Головні ролі, в яких, за задумом режисера, передбачається показати не лише акторське драматичне мистецтво, а й музичне, дісталися викладачам музики: Степан – Віктор Батенчук, Оксана – Ольга Баліцька.

У бродівського самодіяльного цей твір, доповнює голова викладацького профкому Наталія Березіна вийде на сцену, як музична драма.

Декорації вистави об’ємні і складні. Їх зуміли своїми силами, як і оригінальні костюми для 32 акторів, задіяних у виставі, виготовити студенти під керівництвом викладачів трудових дисциплін та швейних технологій Ярослава Лебідка, Андрія Метка, Ніни Пилипчук, Світлани Проскурякової.

Самодіяльний театр Бродівського педколеджу, додає незмінний його актор Андрій Соя, дебютував 8 років тому виставою «Вода для спраглих» про священика і письменника Маркіяна Шашкевича, ім’я якого носить цей навчальний заклад.

Нову виставу «Сліпий» («Невольник») самодіяльні митці планують достойно вплести у вінок шевченкіани, яка пройде поетичними читаннями, творчими вечорами місцевих літераторів у педколеджі, школах та сільських культзакладах Брідщини.

Ольга Лобарчук, Львівська обласна організація Профспілки

Схожі публікації


Догори