Семінар з питань новацій у трудовому законодавстві та соціальному забезпеченні

У минулому році відбулися суттєві зміни у трудовому законодавств, які зокрема пов’язані із набранням чинності деяких законів щодо оптимізації трудових відносин. Також внесено зміни до низки інших документів, зокрема, Кодексу законів про працю, законів України «Про відпустки», «Про оплату праці» тощо. Відбулися зміни і у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (з 1 січня виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві здійснює Пенсійний фонд України).

Для чіткого розуміння новацій та нюансів їх застосування 3 лютого 2023 року відбувся онлайн-семінар представників Ради вищої школи, Служби правової допомоги та відповідальних фахівців із соціально-економічних питань Профспілки працівників освіти і науки України, загалом понад 80 представників з різних куточків країни. 

Відкрив навчання Голова Профспілки Георгій Труханов. Голова налаштував учасників на продуктивну працю та підкреслив важливість відслідковувати та аналізувати законодавчі зміни і процеси, які вони за собою приносять, щоб у подальшому ефективно використовувати документи у роботі профспілкових організацій на усіх рівнях. 

Модератором заходу став Сергій Романюк, який і ознайомив учасників із порядком денним роботи. Так, на розгляд аудиторії було винесено кілька актуальних питань, серед яких:

  • нове у соціальному забезпеченні;
  • актуальні зміни Кодексу законів про працю та особливості їх застосування в трудових відносинах працівників освіти.

Спікерами та експертами заходу стали:

  • Георгій Селіванов – завідувач відділу правової експертизи Департаменту правового захисту ФПУ;
  • Володимир Максимчук – керівник Управління соціального страхування і пенсійного забезпечення ФПУ. 

Експерти з Федерації профспілок України розкрили теми щодо актуальних змін Кодексу законів про працю України, їх нюансів в галузі освіти, враховуючи реалії воєнного стану, та новацій у соціальному забезпеченні застрахованих осіб у здійсненні виплат Пенсійним фондом України.

Далі семінар продовжився розглядом особливостей застосування новацій освітнього законодавства у соціально-економічному захисті освітян, про які розповіла начальник управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки Антоніна Клименко.

Звершили роботу серією питань та відповідей від учасників заходу. 


Пресслужба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори