To Do List: правильно складаємо список справ

У щоденному житті кожен із нас має чимало обов’язків – завершити робочі проєкти або перевірити, чи все працює як треба, зателефонувати партнерам, купити перелік продуктів, або ж – нагодувати домашнього улюбленця, зайнятись ремонтом тощо. Кожного дня ми маємо потік справ, які потрібно виконати. І щоб не потонути у вирі завдань і не забути про щось надзвичайно важливе, візьміть собі в помічники To Do List.

To Do List – це, іншими словами, список справ, які необхідно виконати. Така річ стане у нагоді багатьом працівникам, які працюють офлайн і онлайн. Складається він виключно для себе, тож оформлюйте так, як вам зручно.

To Do List допоможе:

Нічого не забути

Мозок набагато ефективніше залучає пам’ять, орієнтуючись на зрозумілу систему. Неважливо, чи плануєте ви відпустку, чи готуєтесь до важливого проекту: якщо напишете список, детально обдумавши всі кроки, які допоможуть виконати завдання, то відчуєте, що готові до його вирішення.

Розставляти пріоритети

Послідовне виконання списку гарантує, що ви зосередитеся на найбільш важливих речах, не спокушаючись почати з того, що зробити легше. Приємний бонус: згодом ви виявите, що в продуктивному розпорядку дня знайдеться більше часу, щоб встигати робити те, що вам подобається.

Координувати завдання

Не забувайте, що кожен раз, починаючи нову справу і перемикаючись на щось інше, ви витрачаєте додаткові хвилини. Економте час, виконуючи блоки схожих завдань: здійснити всі дзвінки, відповісти на всі мейли, сплатити всі рахунки тощо. Що залишиться незавершеним в кінці дня, може бути перенесено на завтра, коли ви відсортуєте невиконані пункти.

Відстежувати прогрес

Викресливши усі реалізовані завдання або поставивши біля них галочки, ви відчуєте дивне почуття виконаного обов’язку навпіл з радістю. Запам’ятайте його і наступного разу згадка про нього надихне вас на реалізацію справ зі списку і допоможе підтримати мотивацію.

Зменшити тривогу

Скільки разів ви повторювали: «У мене мільйон справ, як все це встигнути?!». To-do-лист допоможе позбутися від цього безглуздого закляття і ослабить паніку. Діючи послідовно, крок за кроком ви впораєтеся зі здавалося б нездійсненною купою справ та знизите рівень стресу.

 

За матеріалами: Business Week, Вечірній Київ 

Пресслужба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори