Відновлення продуктивної праці після святкувань: поради психологів

Новорічні та різдвяні святкування завершилися, учні повернулися до навчання, студенти – з початку лютого, і нам потрібно зараз налаштуватися на робочий ритм та налагодити продуктивну працю найкращим чином. 

Багато хто думає, що після відпочинку потрібно братися за велику кількість роботи. Проте, це не зовсім так і може зашкодити працівникам, адже повернення до праці після – це певний стрес, а якщо зануритися в роботу з головою, то це може призвести до вигорання у майбутньому.

Експерти і психологи мають кілька дієвих порад, як працівникам відновити свою працездатність і ефективно Після довгих вихідних організму потрібно прийти у свій звичайний режим, а для цього варто приділити трохи часу на відновлення.

Сон – запорука продуктивності 

Отож, неможливо бути продуктивним та налаштованим на роботу, якщо ваш організм й досі перебуває у нечіткому ритмі. Неспання допізна значно погіршує наше самопочуття та впливає на розумову активність, і тут сон є найважливішим критерієм. Тому, перша та одночасно найважливіша рекомендація – перед робочим днем достатньо часу присвятіть саме сну.

Правильний початок дня

Після пізньої вечері рекомендується зовсім легкий сніданок і пити воду. Наприклад, легкий білковий сніданок (омлет із зеленню). Ранок – це час очищення організму, тому важкий сніданок не рекомендований. 

Релакс та відновлення сил 

Після святкування важливо залишити трішки часу для релаксу задля відновлення сил. З цією метою можна приділити час для догляду тіла, що у свою чергу вас підбадьорить і подарує приємні хвилини. 

Достатньо свіжого повітря

Якщо ви почуваєтеся не найкращим чином – збираєтеся і йдіть на прогулянку. Повірте, одразу легше! Навіть, якщо на вулиці дуже холодно чи вітер – прогуляйтеся і подихайте свіжим повітрям. 

Складіть список справ

Будьте готові до відчуття «навалилося купа справ». Це може бути, і це нормально для такого періоду. Навіть якщо ви не є фанатом планування, на найближчі кілька днів все ж краще скласти список справ. Тут потрібно бути дуже лояльними і обережними. Почніть з простого, щоб без стресу влитися в робочий процес. Також, варто уникати справ, які потребують надмірної розумової діяльності.

Отож, повертатися до справ і робочого ритму потрібно поступово, збільшуючи навантаження. А планування праці і відпочинку особливо буде доречним при змішаній формі праці. 

Будьте активні! Вдалих робочих днів! 


Пресслужба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори