Топ-5 порад – як зберегти зір працюючи за комп’ютером

Сьогодні майже кожна а друга професія пов’язана з проведенням значної кількості часу перед екраном комп’ютера. Сюди додалося онлайн-навчання і дистанційна робота. Це дає можливість налагоджувати процеси і працювати в умовах пандемії, але й має свої мінуси. І один із них – погіршення зору.

Проте, це не відбувається миттєво, і при виконанні елементарних правил можна якомога довше утримувати очі здоровішими. Отож, що потрібно врахувати при роботі за ноутбуком, щоб очі не втомлювались, а їх напруження не мало руйнівного впливу на зір?

Якісне освітлення і яскравість монітору

Важливе значення має рівень яскравості монітору. Екран не повинен бути яскравішим, ніж освітлення довкола. Якщо ви часто працюєте в таких умовах, краще або збільшити кількість світла в кімнаті, або зменшити яскравість дисплею.

Яскравість монітора породжує ще одну проблему. Навіть нові та сучасні моделі з часом починають мерехтіти та стають менш яскравими. Цей процес майже непомітний для неозброєного ока, тому користувач дуже часто ні про що не здогадується, але його можна помітити через камеру смартфона. Це мерехтіння має негативний вплив: воно може викликати свербіж в очах, головний біль, запаморочення чи відчуття втоми, що шкідливо впливає на загальний стан людини. На щастя, останні кілька років виробники стали боротися з цією проблемою, випускаючи все більше моніторів з технологією Flicker-Free. 

Дистанція між вами та монітором

Недостатньо просто купити монітор, який підтримує функції зменшення навантаження на зір, важливо також правильно його розмістити.

Серед користувачів популярна хибна думка, що екран потрібно встановлювати максимально далеко від очей, ледве не на відстані витягнутої руки. Це було вірно за часів старих ЕЛТ-моніторів з електромагнітним випромінюванням, але не сьогодні.

Сміливо розташовуйте монітор на комфортній для вас відстані, так, щоб не доводилось мружитися, вдивляючись в дрібний шрифт. Особливо це важливо для дисплеїв з високою роздільною здатністю та маленькою діагоналлю.

Відстежуйте стан своїх очей

Очі – головний показник комфорту при роботі за ПК чи ноутбуком. Якщо під час роботи ви регулярно відчуваєте певний дискомфорт (сухість в очах, свербіж, сльози), зверніться до лікаря-окуліста. Якщо патологічних відхилень немає, потрібно змінити робоче місце: пересісти ближче до вікна, підкоригувати освітлення в кімнаті, вручну налаштувати або, можливо, навіть повністю замінити монітор.

Робіть перерви в роботі

Немає повністю підтвердженої інформації, що тривала робота за комп’ютером псує зір. Проте, тривале напруження очей, робота з екраном понад 3 години на день можуть викликати сухість слизової оболонки ока та головний біль. Але якщо дозувати навантаження з відпочинком, самопочуття буде кращим.

Очам потрібні перерви. Через кожні півгодини закривайте їх на кілька хвилин або подивіться вдалину, наприклад у вікно. Це допоможе розслабити м’язи ока. Раз на 2 години варто вставати з-за столу та влаштовувати каву-брейк на 15 хвилин. І частіше кліпайте – очі будуть довше залишатися зволоженими.

Це далеко не всі фактори, які впливають на зір під час роботи за ПК чи ноутбуком. Проте, виконуючи ці прості правила можна домогтися гарних результатів для збереження зору та для загального самопочуття.  

Будьте здорові!

За матеріалами – Інтернет-видань 

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори