Глобальний «цифровий розрив» у дистанційному навчанні: освітяни шукають нові рішення

Приблизно 826 мільйонів учнів – це половина від загальної кількості учнів, які не відвідують школу через пандемію COVID-19 і не мають доступу до домашнього комп'ютера, а 43%  – 706 мільйонів – не мають доступу до Інтернету в домашніх умовах. У той же час цифрове дистанційне навчання використовується для забезпечення безперервності освіти в переважній більшості країн.

Такі статистичні дані було зібрано Цільовою групою «Вчителі для «Освіти для всіх»)», міжнародним альянсом, який координує ЮНЕСКО, на основі інформації Статистичного інституту ЮНЕСКО і Міжнародної спілки електрозв’язку.

Нерівність особливо гостро відчувається в країнах із низьким рівнем доходу: у країнах Африки на південь від Сахари 89% учнів не мають доступу до домашніх комп'ютерів, а 82% не мають доступу до Інтернету.

Дещо поліпшують ситуацію мобільні телефони – надають учням доступ до інформації й полегшують їх спілкування з вчителями та один з одним. Проте, приблизно 56 мільйонів учнів проживають в таких місцях, що не обслуговуються мобільними мережами, причому майже половина з них – у країнах Африки на південь від Сахари.

«Не зважаючи на зусилля для забезпечення дистанційного навчання , ми тепер знаємо, що безперервне викладання і отримання знань не можуть обмежуватися онлайн-засобами», – заявила Одре Азула, Генеральний директор ЮНЕСКО, – «для того, щоб зменшити вже існуючу нерівність, ми також повинні підтримувати інші альтернативи, включаючи використання громадського радіо- і телевізійних програм та творчий підхід до всіх форм навчання. Саме такі рішення ми розглядаємо разом з нашими партнерами з Глобальної коаліції».

У всьому світі щонайменше 1,5 мільярда учнів і 63 мільйони вчителів початкових та середніх шкіл страждають від безпрецедентних наслідків пандемії Covid-19, яка призвела до закриття шкіл у 191 країні.

Навіть для країн із надійною інфраструктурою інформаційних і комунікаційних технологій та можливостями підключення населення до мережі Інтернет швидкий перехід до онлайн-навчання пов'язаний з відповідними труднощами. Для вчителів у регіонах, де комунікації та інші дистанційні методології менш доступні, перехід був ще важким або взагалі неможливим.

Вчителі також потребують додаткової професійної підготовки для забезпечення ефективного дистанційного і онлайн-навчання, однак такої підтримки особливо недостатньо в країнах із низьким рівнем доходу.

У країнах Африки на південь від Сахари лише 64% вчителів початкових шкіл і 50% вчителів середніх шкіл отримали мінімальну професійну підготовку, і це зазвичай не включає навички ІКТ.

«Ця нерівність є реальною загрозою безперервності навчання в період безпрецедентних збоїв в системі освіти», – заявила Стефанія Джанніні, заступник Генерального директора ЮНЕСКО з питань освіти.

«Усунення цих прогалин стало стимулом для створення Глобальної коаліції з питань освіти і реагування на Covid-19, що об'єднує понад 90 партнерів із державного та приватного секторів, з метою розробки універсальних і справедливих рішень і забезпечення інклюзивності цифрової революції».

До складу Глобальної коаліції з питань освіти входять Міжнародна спілка електрозв'язку та основні групи підтримки вчителів, такі, як Інтернаціонал Освіти, Фонд Varkey, Міжнародна організація праці та Міжнародна цільова група «Вчителі для Освіти-2030», яка нещодавно опублікувала «Заклик до дії» в підтримку вчителів, які постраждали від пандемії.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори