Робота за комп'ютером: попереджуємо хвороби хребта

Робота перед екраном монітора і малорухливий спосіб життя здатні завдати істотної шкоди здоров’ю людини. Так, це призводить до зниження гостроти зору, сповільнення метаболізму, страждають серце та легені. Але найбільшої шкоди сидячий образ життя завдає хребту. Остеохондроз та сколіоз – вірні супутники постійної роботи за комп’ютером.

Будь який користувач комп’ютера в процесі своєї роботи змушений довгий час проводити в сидячому положенні, яке, на жаль, ніяк не можна назвати оптимальним. Варто розуміти, що знаходження довго в одній позі в будь-якому випадку призводить до постійного навантаження на одні групи м’язів, і відсутності його на інші. Та якщо постійне перенапруження м’язів може визвати появу больових відчуттів, то відсутність навантаження представляється ще більш згубним. 

Річ в тому, що відсутність навантаження викликає слабкість м’язів, внаслідок чого з’являється викривлення хребта (сколіоз), а також руйнування міжхребцевих дисків, що власне і називається остеохондрозом. Крім того, навантаження на міжхребцеві диски, яке виникає в сидячому положенні, є набагато більшим, ніж в положенні стоячи або лежачи.

Всі перераховані вище негативні фактори можуть призвести до появи грижі міжхребцевого диску, головного болю, а також до болю в кінцівках та внутрішніх органах. Фахівці виділяють остеохондроз шийного, грудного та поперекового відділів хребта. Проте захворювання може уразити два або три відділи хребта.

У людей, які часто працюють за комп’ютером та не змінюють положення свого тіла, остеохондроз вражає шийний відділ хребта.

Профілактина хвороб хребта

Найкращою профілактикою остеохондрозу та викривлень хребта є рухливий спосіб життя, який повинен супроводжуватися правильним харчуванням, постійним стеженням за власною поставою і положенням тіла, в якому людина вимушена проводити більшу частину свого часу.

При роботі за комп’ютером необхідно як можна частіше підніматися із-за столу для того, щоб здійснити простий комплекс фізичних вправ, або хоча б просто прогулятися чи зробити невеличку гімнастику.

У правилах харчування при остеохондрозі наголошується на вживанні більше овочів та фруктів, наданні переваги білому м’ясу та рибі, внесенні в раціон желе та холодцю. Адже саме ці страви допомагають у відновленні  хрящової тканини.

Основні методи лікування остеохондрозу та викривлень хребта полягають у виконанні спеціальних лікувальних гімнастичних вправ, а також проходження сеансів мануальної терапії та масажу. Але їх може призначити лише кваліфікований лікар, відповідно до показань та протипоказань людини.

Отож, якщо за комп’ютером ви проводите багато часу, то не забувайте про цілющі прогулянки на свіжому повітрі! Робіть гімнастику, якщо маєте можливість, а, прийшовши з роботи додому, дайте своєму організму відпочити чи просто полежати хвилин 15-20.

Якщо ви будете піклуватися про своє здоров’я, воно обов’язково відповість вам гарним самопочуттям і високою працездатністю.

 

 

За матеріалами журналу «Охорона праці і пожежна безпека» 
та Управління Держпраці 

Схожі публікації


Догори