Усе світове українство відзначило День української писемності та мови

Відповідно до Указу №455/2023 дата святкування Дня української писемності та мови була перенесена з 9 листопада на 27 жовтня. І вперше у 2023 році його відзначали саме у цей день. 

Традиційно до цього Дня в Україні, та за її межами відбувається багато заходів з популяризації української мови, серед яких і Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

За час свого існування українська пережила не менше пів тисячі циркулярів та указів, постанов і ухвал, розпоряджень та наказів про заборону. Але вона вистояла! І сьогодні, маючи безпрецендентну підтримку за всі роки новітньої історії незалежності, пішла у свій вирішальний контрнаступ. Кожен, говорячи українською, наближає Перемогу!
Вивчаймо, плекаймо та бережімо українську мову, адже допоки вона живе – живе і нація.

 «Українська – на вустах мільйонів. Щодня кількість тих громадян, які перейшли на материнську, зростає. 24 лютого 2022 року наша незламна розпочала свій контрнаступ проти російського ворога, тому її утвердження в усіх сферах суспільного життя, особливо у визволених містах та селах, – про силу слова, правди, ідентичності. Спілкуючись українською, ми утверджуємося як нація вільних, сильних, непереможних», – Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.


«Щиро вітаю з Днем української писемності та мови! 

Рідна мова – душа народу. Це особливо видно в Україні. Натхненна вчити і плекати українську, щоб уже наступного року взяти участь у Диктанті національної єдності», – Катаріна Матернова, пані Посол ЄС в Україні. Пресслужба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори