10 грудня Україна і світ відзначають День прав людини

10 грудня 1948 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини, 75-ти річчя якої світ має нагоду вшановувати. Саме ця дата стала Міжнародним днем прав людини на підставі ухваленого рішення Генеральною Асамблеєю ООН.

В Україні на офіційному рівні День прав людини визначено відповідно до Указу Президента України від 9 грудня 2022 року.

В Указі Глави держави зазначено, що День прав людини установлюється з метою утвердження і забезпечення прав і свобод людини, що є головним обов'язком держави, посилення консолідації українського суспільства, підтримуючи рішення Генеральної Асамблеї ООН про відзначення 10 грудня на честь ухвалення Загальної декларації прав людини Дня прав людини.

Положення Загальної декларації прав людини в Україні знайшли свою реалізацію у Конституції, у багатьох законодавчих актах, що дає підстави для реалізації, захисту прав людини.

Водночас упродовж останніх років права людини в Україні зазнали відчутного удару, а під час жорстокої агресії рф потребують відповідної міжнародно-правової оцінки та захисту.

Забезпечення прав людини, визначених у Загальній декларації прав людини, є основою для демократичного розвитку України та відстоюється Збройними Силами України та усім українським суспільством під час відсічі російській агресії.

За матеріалами – Українське право 

Схожі публікації


Догори