День прав людини: 70 років Загальній декларації

День прав людини щороку відзначається 10 грудня – з того дня, коли Генеральна Асамблея ООН прийняла в 1948 році Загальну декларацію прав людини.

Загальна декларація прав людини наділяє людей усіма правами. Принципи, закріплені в Декларації, так само актуальні й сьогодні, як це було в далекому 1948 році.

ООН підкреслює, що зараз треба відстоювати свої власні права та права інших. І вживати заходів, щоби у власному повсякденному житті, підтримувати права, які захищають нас усіх і тим самим сприяють спорідненості всіх людей.

У грудні 1948 року ЮНЕСКО була першим агентством Організації Об’єднаних Націй, який поставив Загальну декларацію в центрі всієї своєї діяльності, просував у світ через освіту та засоби масової інформації.

Права людини отримують нове значення, коли вони стають реальністю в повсякденному житті кожної окремої людини в світі.

У контексті відзначення 70-річчя Загальної декларації прав людини -ЮНЕСКО висуває на перший план центральну увагу питанням захисту прав людини в історії.

Хештеги дня – #StandUp4HumanRights #ItStartsWithMe

«Знову в наш час, права людини знаходяться під загрозою. В усьому світі ми бачимо, наскільки легко вони можуть бути знівельовані стереотипами та зростанням нетерпимості. Конфлікти, жорстокий екстремізм та стихійні лиха можуть викликати хаос, підриваючи права найбільш вразливих верств суспільства. Потенційну загрозу несуть і сучасні технології, особливо штучний інтелект, адже саме ця сфера повинна розвиватися з повною повагою до прав людини.

Ми повинні залишатися пильними, щоб прогрес, досягнутий протягом останніх 70 років, зберігався, а ЮНЕСКО продовжуватиме виконувати свою роль будучи провідною міжнародною лабораторією ідей для вирішення цих проблем» .

Одрі Азулай, Генеральний директор ЮНЕСКО

 

За матеріалами ЮНЕСКО

Схожі публікації


Догори