Затверджено Порядок державного інспектування навчальних закладів

Затверджено Порядок державного інспектування навчальних закладів3 травня 2012 року Кабінет Міністрів прийняв постанову «Про затвердження Порядку державного інспектування навчальних закладів», розробником якої стало Міністерство освіти і науки, молоді та спорту.

Метою прийняття цього акта є удосконалення діяльності Державної інспекції навчальних закладів України та визначення чіткого механізму здійснення заходів державного контролю за діяльністю навчальних закладів усіх типів та рівнів акредитації незалежно від форми власності та підпорядкування.

Порядком передбачено, що періодичність проведення планових перевірок визначається залежно від ступеня ризику від провадження господарської діяльності з надання освітніх послуг.

Встановлено строк проведення планової перевірки, який не може перевищувати 15 робочих днів, та позапланової – 10 робочих днів. Продовження строку здійснення позапланового заходу не допускається.

Визначено обов’язки та права членів комісії і керівника навчального закладу, який зокрема, має право не допускати комісію до здійснення перевірки, якщо:

– вона здійснюється з порушенням вимог щодо періодичності проведення заходів державного нагляду (контролю), передбачених законом;

– посадова особа органу державного інспектування не надала копії документів, передбачених Порядком, або якщо надані документи не відповідають вимогам Порядку.

Прийнятою урядовою постановою передбачається встановлення чітких правил взаємодії між органом контролю у сфері освіти, яким є Державна інспекція навчальних закладів України, та навчальними закладами, дотримання державних стандартів та вимог щодо якості підготовки фахівців, забезпечення реалізації права громадян України на здобуття якісної освіти.
За матеріалами Урядового порталу

Схожі публікації


Догори