урочистості з нагоди святкування Дня працівника освіти

3 жовтня 2008 року у Національному палаці мистецтв «Україна» відбулися урочистості з нагоди святкування Дня працівника освіти, в яких взяв участь Президент України Віктор Ющенко.

Публікуємо виклад виступу В.А.Ющенка перед освітянами

Вітаючи освітян з професійним святом, Глава держави наголосив на його значенні для всього суспільства. «Це свято тих людей, які представляють авангард, еліту нашої нації... Слава вам за цю звитяжну роботу», – сказав він, відзначивши також і особливу відповідальність, покладену на представників даної професії.

Говорячи про визначальну роль освіти в сучасному світі, Президент наголосив: сьогодні ми зобов'язані відродити високий суспільний авторитет працівників цієї галузі. «Переконаний, саме через освіту, роботу вчителя, науку, технології ми формуємо відповідь на те, де буде завтра Україна», – сказав він.

«Як Президент я докладаю і докладатиму послідовних зусиль для забезпечення освітянам гідного соціального та матеріального статусу», – підкреслив В. Ющенко. – «Розглядаю це і як відновлення справедливості, і як один з головних ключів до успіхів у забезпеченні високого інтелектуального рівня нашої нації».

Серед позитивних зрушень у цій площині Глава держави, зокрема, назвав послідовне підвищення зарплати освітян (з початку 2008 року загалом на 30% завдяки впровадженню третього етапу Єдиної тарифної сітки ), певний прогрес у вирішенні житлових проблем працівників галузі, зростання фінансування галузі. Водночас Президент наголосив: сьогодні надзвичайно важливо у повному обсязі виконувати вимоги ст. 57 Закону України «Про освіту», що передбачає гарантії держави освітянам, зокрема щодо встановлення середніх посадових окладів відповідно до середньої зарплати працівників промисловості. За його словами, відповідь на це питання потрібно шукати у контексті формування Держбюджету-2009.

«Переконаний, заробітна плата в освітян має бути однією з найвищих у державі, як і належить це інтелектуальній еліті і нації будь-якої країни», – сказав В. Ющенко, додавши, що чекає відповідних пропозицій, у тому числі від уряду. Говорячи про вирішення житлових проблем, Президент наголосив: протягом трьох-чотирьох років житлом мають бути забезпечені всі 19 тисяч освітян, які перебувають на квартирній черзі.

Найважливішим досягненням у контексті реформування освіти, зокрема забезпечення рівного доступу громадян до освіти та боротьби з корупцією у вищій школі, Глава держави назвав проведене цього року зовнішнє незалежне тестування. «Це є одною з знаменних реформ вищої школи за останні 10–15 років», – сказав В. Ющенко. Він особливо підкреслив, що йдеться також і про шанс реалізувати себе найбільш знедоленим дітям.

«Усебічний і послідовний розвиток української освіти, забезпечення її відповідності найвищим європейським і світовим стандартам є одним з пріоритетів мого президентства», – підкреслив В. Ющенко. Він зокрема нагадав, що доручив урядові розробити та затвердити комплексний план дій з розвитку освіти в Україні на 2008 – 2011 роки. Окремо Президент відзначив важливість якнайшвидшого прийняття у новій редакції Закону України «Про вищу освіту».

Глава держави окреслив основні завдання, реалізація яких має підвищити рівень національної освіти. Йдеться, зокрема, про проведення модернізації освіти, завершення в 2008 році повної комп'ютеризації шкіл, упровадження нових підходів до професійно-технічної освіти.

В. Ющенко окремо наголосив на важливості інтеграції України до єдиного європейського освітнього простору. «Ключовим елементом є проведення реформи вищої школи у відповідності до критеріїв Болонського процесу, який передбачає створення спільної зони європейської вищої освіти до 2010 року», – сказав він, додавши, що Болонський процес, безумовно, є одним з важливих кроків, який наближає Україну до повноправного членства в Євросоюзі. У цьому контексті Президент звернув увагу на актуальність забезпечення належного рівня наукових досліджень в університетах України, серйозної реструктуризації існуючої мережі вузів тощо.

Президент особливо відзначив роль освітян у патріотичному вихованні молоді та питанні відродження української мови. «Разом з вами ми цю роботу зробимо. Ми доведемо до українського суспільства, що це є одна з основ чутливої національної політики», – сказав він.

«Упевнено вершіть свою велику й святу місію, дорогі освітяни. Навчайте підростаюче покоління, передавайте йому духовні багатства рідного народу й світової цивілізації», – зазначив Президент.

Глава держави вручив працівникам освітньої сфери державні нагороди.
0
8 жовтня 2008
3 695

Схожі публікації


Догори