«Чому людина праці – бідна?» – питання прес-конференції на ГолосUA

«Чому людина праці – бідна?» – питання прес-конференції на ГолосUA«Український феномен» – бідності працюючої людини та шляхи підвищення рівня життя в державі обговорювали експерти від профспілок, громадських організацій, наукових установ, політикуму на прес-конференції у столичній інформаційній агенції ГолосUA 22 січня 2013 року.

Реальна мінімальна зарплата, прожитковий мінімум, межа бідності, заробітні плати у конвертах, тіньова економіка, психологічні умови виживання у «традиційній безвиході» – питання, які найперше цікавили журналістів та викликали активну дискусію виступаючих.

Так, заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк зазначив, що суть питання ховається у визначенні реальної мінімальної зарплати, яка на сьогоднішній день майже на 30% нижча, ніж встановлений прожитковий мінімум.

«Складається враження, що Верховна Рада, дивлячись у стелю, визначає розмір прожиткового мінімуму як цифру, а не відповідність соціальним гарантіям, – підкреслив експерт, – а після цього працюючу людину, влада «садить на бюджетну голку» субсидій та всіляких виплат. І праця людини стає просто нерентабельною». А за таких обставин, за словами Сергія Кондрюка, українцям залишається «голосувати ногами», їдучи на пошуки високооплачуваної роботи за кордон, а звідси й найгірше – відтік українських мізків та їх використання на благо інших країн.

Думку про те, що в Україні немає поваги до людської праці висловив фахівець «Фонду громадської безпеки» Юрій Гаврилечко, «… а постійне самоприниження і впевненість у тому, що більшість населення нашої країни живе за межею бідності, стало для середньостатистичного українця певним шаблоном», – наголосила заввідділом дослідження рівня життя Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Людмила Черенько.

За словами науковця, цей стереотип склався ще в часи економічної кризи 2008 року, і зараз від нього варто вже позбавлятися. «Не вся Європа живе краще, ніж Україна, а за рівнем життя багато українців наближаються до стандартів наших найближчих сусідів», – зазначила, зокрема, Людмила Черенько. Також вона порадила не концентруватися лише на негативі, адже він призводить до повного відчаю і зневіри.

На кінець розмови усі експерти зійшлися на думці, що лише ефективна економіка, платоспроможні освічені громадяни, підтримка національного виробника державою зможуть реально підвищити рівень життя українця і викорінити ганебні явища – заборгованість із виплати загробних плат та бідність людини праці.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України


«Чому людина праці – бідна?» – питання прес-конференції на ГолосUA«Чому людина праці – бідна?» – питання прес-конференції на ГолосUA

«Чому людина праці – бідна?» – питання прес-конференції на ГолосUA«Чому людина праці – бідна?» – питання прес-конференції на ГолосUA

«Чому людина праці – бідна?» – питання прес-конференції на ГолосUA«Чому людина праці – бідна?» – питання прес-конференції на ГолосUA
0
22 січня 2013
2 043

Схожі публікації


Догори