Червень місяць – яскраво-зелений початок літа!

Червень місяць – яскраво-зелений початок літа!Червень – найсвітліший місяць у році. Він продовжує радувати цвітінням і яскравою зеленню, не опаленою сонцем.

«Червень – місяць білих ночей, квітучих трав, співочих птахів», – каже народна приказка. А ще його рум’янець року, полудень, різноцвіть, сінокісник, перволіть, кресник, світозар, сонцекрес... Усі ці назви червня підкреслюють природні явища, ознакою яких є буяння молодості людини.

В Україні побутувала й назва «іюнь», походження якої науковці пов’язують з іменем давньоримської богині Юнони – покровительки дівчат, шлюбів, сім’ї та породіль, богині успіху та перемоги. Та в українській мові цій назві відповідає слово – юність, юнак, юний, що й характеризує молодість.

Червень багатий не лише на трави, квіти, а й на свята та визначні дні. Ось лише деякі із них:

5 червня – Всесвітній день охорони навколишнього середовища
Всесвітній день навколишнього середовища відзначається щорічно і є для Організації Об’єднаних Націй одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дії.

6 червня – День журналіста України
День журналіста щорічно відзначається в Україні 6 червня – в день прийняття Спілки журналістів України в 1992 році до Міжнародної федерації журналістів. Профспілка працівників освіти і науки України визначила інформаційне забезпечення як один із пріоритетних напрямів діяльності. Тому підтримка та навчання профспілкових журналістів-інформаційників сьогодні є важливою складовою роботи ЦК Профспілки.

13 червня — Вознесіння Господнє
Назва свята відображає суть події – це Піднесення на Небо Ісуса Христа, завершення Його земного служіння. Це свято святкується завжди в 40-й день після Великодня, в четвер 6-го тижня після Великодня.

21 червня – День літнього сонцестояння
День літнього сонцестояння 20 або 21 червня, в залежності від року. Це важлива астрономічна і географічна подія, що відбувається в Сонячній системі.

23 червня – День Святої Трійці. П’ятидесятниця
Свято Християнської П’ятдесятниці, яке відмічається через десять днів після Вознесіння Господнього – цьогоріч 3 червня –, має в собі подвійний зміст: славиться Свята Трійця і Святий Дух, який зійшов на апостолів саме на п’ятдесятий день після воскресіння Ісуса.

28 червня – День Конституції України
28 червня 1996 Верховна Рада України прийняла нову Конституцію України – першу Конституцію незалежної української держави.

30 червня – День молоді
Щорічно, підтримавши ініціативу молодіжних об’єднань і організацій, в останню неділю червня Україна і Білорусь відзначають День молоді. В Україні День молоді встановлений Указом Президента України № 323/94 від 22 червня 1994 року, Указом Президента від 27 червня 2008 року № 599 «Про День молодіжних та дитячих громадських організацій» та Указом № 600/2011 «Про внесення зміни до Указу Президента України від 27 червня 2008 року № 599».


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
2
3 червня 2013
14 058

Схожі публікації


Догори