Зміни в пенсійному забезпеченні з 1 січня 2016 року: аналіз ФПУ

Зміни в пенсійному забезпеченні з 1 січня 2016 року: аналіз ФПУ Згідно з статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» прожитковий мінімум для зазначеної категорії осіб становить:

– з 1 січня 2016 року – 1074 грн. (з 1 січня мінімальний розмір пенсії за віком не змінюється, оскільки цей розмір був встановлений ще з 1 вересня 2015 року);
– з 1 травня 2016 року – 1130 грн. (підвищується на 5,2 %);
– з 1 грудня 2016 року – 1208 грн. (підвищується на 6,9 %).


У зв’язку з цим з 1 травня і з 1 грудня 2016 року буде підвищено мінімальний розмір пенсії (крім працюючих пенсіонерів), обчислений відповідно до статті 28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (а також і підвищення до пенсій за понаднормовий стаж).

Пенсіонерам, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

Подаємо повний аналіз, підготовлений Управління соціального страхування і пенсійного забезпечення апарату Федерації профспілок України.


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки УкраїниСхожі публікації


Догори