Розпочато судовий розгляд кримінальної справи щодо пожежі в Будинку профспілок у ніч з 18 на 19 лютого 2014 року

Розпочато судовий розгляд кримінальної справи щодо пожежі в Будинку профспілок у ніч з 18 на 19 лютого 2014 рокуГенеральна прокуратура України завершила досудове розслідування у кримінальній справі щодо силового розгону Майдану 18-19 лютого 2014 року, пожежі у Будинку профспілок та направила матеріали до Шевченківського районного суду м. Києва суду.

Обвинувальний акт складений відносно гр. Щеголєва Олександра Юрійовича (колишнього голови Управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області ) по обвинуваченню його за такими статтями Кримінального кодексу України: ч.4 ст.41, ч.3 ст.28, ст.340 КК України (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, походів, мітингів, демонстрацій); ч. 4 ст. 41, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що спричинили тяжкі наслідки); ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 121 КК України (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого); ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, п.п. 1, 5 ч. 2 ст. 115 КК України (умисне вбивство двох або більше осіб, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб).

Згідно з обвинувальним актом Щеголєв О.Ю., діючи у складі організованої групи, до складу якої входили колишні високопосадовці, з метою розгону мітингувальників з Майдану Незалежності у м. Києві 18 лютого 2014 року прийняв рішення про проведення працівниками СБУ за підтримки органів внутрішніх справ антитерористичної операції, в результаті якої загинули та постраждали люди, виникла пожежа у будівлі Федерації профспілок України.

25 лютого 2016 року в приміщенні Шевченківського районного суду м. Києва відбулося підготовче засідання по справі.

Профспілку працівників освіти і науки, яка займала приміщення у Будинку спілок на момент пожежі, визнано потерпілою по кримінальній справі та прийнято до розгляду цивільний позов про відшкодування Профспілці майнової шкоди, завданої внаслідок вчинення злочину на суму 865 595,85 гривень.

Інтереси Профспілки в суді представлятиме Сергій Курилкін, завідувач юридичного відділу ЦК Профспілки.

За результатами підготовчого засідання суд прийняв рішення про продовження терміну тримання Щеголєва О.Ю. під вартою до 24 квітня 2016 року та направлення справи до Апеляційного суду Києва для визначення територіальної підсудності.

 

 

Юридичний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори