Щодо ратифікації конвенції МОП №102 про мінімальне соціальне забезпечення

Щодо ратифікації конвенції МОП №102 про мінімальне соціальне забезпеченняУ Верховній Раді України 17 лютого 2016 року зареєстровано проект Закону № 4096 про ратифікацію Конвенції Міжнародної організації праці про мінімальні норми соціального забезпечення №102.

На офіційному сайті МОП наголошується, що конвенція №102 від 4 червня 1952 роки встановлює мінімальні норми для дев’яти розділів соціального забезпечення: медичне обслуговування, виплати через хворобу, допомога по безробіттю, допомога по старості, допомога у випадках виробничого травматизму, допомога сімейна, допомога по вагітності, допомога по інвалідності, допомога у зв’язку з втратою годувальника.

У той же час країни-члени повинні ратифікувати хоча б три з дев’яти розділів, що надає гнучкість в їх використанні в залежності від соціально-економічного рівня країн-підписантів.

Конвенція №102 передбачає, що схеми соцзабезпечення управляються на тристоронній основі між урядами, організаціями роботодавців та працівників.

Конвенція ратифікована 43 країнами-членами МОП. Останньою була Албанія (2006 рік). Ряд країн ратифікував Європейський кодекс соціального забезпечення, змодельований на базі Конвенції №102, але надає більш високий рівень допомоги.

Профспілки протягом останніх років постійно вимагали від української влади ратифікації цієї Конвенції. 

Зобов’язання Кабінету Міністрів України щодо підготовки за участю СПО об’єднань профспілок та СПО об’єднань роботодавців  та подання Президенту України законопроекту щодо ратифікації Україною Конвенції МОП № 102 передбачені діючою Генеральною угодою та проектом нової.

Зараз триває кінцевий етап обговорення можливостей її ратифікації.

 

Завантажити Конвенцію №102 konvencia_mop_-102.doc [181 Kb][55] Завантажити Переглянути документ онлайн

 

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

 

Схожі публікації


Догори