ЦК Профспілки знову вимагає підвищити стипендії

ЦК Профспілки знову вимагає підвищити стипендіїЦК Профспілки працівників освіти і науки України звернувся до Кабінету Міністрів України з приводу необхідності підвищення рівня стипендіального забезпечення студентів у зв’язку з підвищенням розмірів мінімальних соціальних стандартів, зокрема прожиткового мінімуму.

З 1 травня 2016 року прожитковий мінімум у розрахунку на одну особу складає 1399 гривень на місяць, тобто порівняно з вереснем минулого року збільшився на 5,2%.

Востаннє розмір стипендії підвищувався з 1 вересня 2015 року  і на даний час для студентів університетів, академій, інститутів становить 825 гривень, а коледжів, технікумів, педагогічних училищ - 622 гривні. У зв’язку з замороженням її розмірів питома вага стипендії для студентів університетів, знизилася відносно середнього прожиткового мінімуму з 62% до 59%, а технікумів - з 47% до 44%. 

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України наполягає на прийнятті Урядом рішення про приведення розміру стипендії студентів до рівня, встановленого статтею 62 Закону України «Про вищу освіту». Зазначена вимога також висунута учасниками Попереджувальної всеукраїнської акції протесту на захист гідного майбутнього студентської молоді, що відбулася 7 квітня 2016 року, та засвідчена в ухваленій ними резолюції.

Завантажити документ kmu-pdvischennya-stipend-na-16.05.16.pdf [281.11 Kb][68] Завантажити Переглянути документ онлайн

Відділ студентської молоді

Схожі публікації


Догори