Форум «Україна на шляху децентралізації освіти»

Днями у Києві на НСК «Олімпійський» відбулася конференція «Україна на шляху децентралізації освіти».

Метою конференції став розгляд перебігу та перспектив реформи децентралізації в системі загальної середньої освіти (висвітлення здобутків, ідентифікація основних перепон, окреслення подальших кроків).

У відкритті конференції взяли участь Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, народні депутати, міжнародні експерти, ЗМІ.  Представники органів влади підчас вітальних слів запевнили, що весь шлях децентралізації у освіті буде уважно відслідковуватися і підтримуватися владою.

Загалом захід зібрав учителів, директорів шкіл, представників обласних департаментів освіти, представників громад з усієї України, усього – понад 300 осіб. Від Профспілки працівників освіти і науки України участь у роботі заходу взяли представники з Одеси, Львова, Тернополя, заступник Голови Профспілки Любов Гарбаренко, завідувач юридичного відділу Сергій Курилкін.

Під час роботи конференції було розглянуто перебіг реформи децентралізації в системі загальної середньої освіти та відкрито діалог між усіма учасниками реформи.

Захід відбувався у форматі трьох сесій:

1.Децентралізація освіти.

2. Управління освітою на місцевому рівні.

3. Паралельні обговорення в групах:

• Фінансування освіти.

• Моніторинг освітньої галузі.

• Опорні школи.

• Автономія школи та вчителя.

Представники різних регіонів України у жвавій дискусії обговорили, як проходить реформа децентралізації в системі освіти у кожній з областей. Учасники обмінялися досвідом і проаналізували переваги та недоліки реформи, обговорили виклики, а також спланували, що робити далі освітянам, аби досягти реальних зрушень у галузі.

Захід організовано Шведсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в України» спільно з Міністерством освіти і науки України, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
   
Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
0
21 листопада 2016
2 605

Схожі публікації


Догори