Засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради

24 лютого 2017 року відбулося засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради за участю Прем'єр-міністра України В. Гройсмана.

Участь у роботі засіданні взяли Віце-прем'єр-міністр України, Голова Національної ради П. Розенко, Перший віце-прем'єр-міністр України, Міністр економічного розвитку і торгівлі України С. Кубів, Віце-прем’єр-міністр України Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Г. Зубко, Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Д. Вовк, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, керівники всеукраїнських профспілок, представники роботодавців та територіальних тристоронніх соціально-економічних рад.

У ході засідання розглядалися питання щодо підсумків соціально-економічного розвитку України у 2016 році та завдання на 2017 рік в контексті Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 202 року та щодо прозорості встановлення цін на газ, тарифів на гарячу воду, опалення, електроенергію, впливу їх на платоспроможність населення та економіку країни.

Перше питання розкрив у доповіді Прем'єр-міністр України В. Гройсман. За його словами Уряд сформував Середньостроковий план пріоритетних дій Уряду до 2020 року та продовжує його обговорення із експертами та громадським середовищем. План зокрема передбачає п'ять пріоритетів роботи Уряду: забезпечення економічного зростання, підвищення ефективності врядування, розвиток людського капіталу, зокрема у частині реформи системи охорони здоров'я та пенсійної системи, підтримки культури, а також забезпечення національної безпеки і оборони.

«Розглянути зазначене питання на засіданні Національної Ради – ініціатива профспілкової сторони, і ми дякуємо іншим сторонам за включення його до порядку денного, – сказав на початку виступу Голова ФПУ Григорій Осовий. На думку профспілок, це дозволить правильно оцінити стан реалізації реформ на місцях та належним чином скоординувати зусилля соціальних партнерів на рівні центральної та регіональної влади у поточному році.

Григорій Осовий повідомив, що як було домовлено трьома сторонами, під головуванням Премєр-міністра України, у жовтні 2016 року створено Національний комітет з промислового розвитку, який напрацьовує пропозиції щодо реформ у вітчизняній економіці. Сьогодні комітетом вже розроблено низку проектів документів.

Однак, підкреслив Голова ФПУ, на жаль, процес їх системного перетворення на рішення Уряду ще не запущено. Так, у промисловому комплексі на сьогодні немає жодної діючої програми розвитку, зростає собівартість виробництва через випереджаюче збільшення тарифного навантаження, що обумовлює кризовий стан не лише окремих підприємств, але й цілих галузей.

За минулий рік скоротилися робочі місця у хімічній промисловості, машинобудуванні, приладобудуванні, а це близько 300 тисяч осіб. Як наслідок, майже 3 роки рівень безробіття складає до 10% або 2 млн. осіб.

Одночасно з відсутністю пропозиції вакансій, низькою якістю робочих місць та незадовільним рівнем заробітної плати, посилився відтік кваліфікованої робочої сили за кордон.

«Ми вважаємо помилковим поспішне рішення щодо тотальної передачі на місцевий рівень професійно-технічних освітніх закладів та коштів на підготовку кадрів, – зазначив Голова ФПУ.

Григорій Осовий підкреслив, що регіони виявилися непідготовленими для реалізації завдань, які на них раптово звалилися. А без побудови на регіональному рівні системи організаційної та фінансової взаємодії місцевої влади і бізнесу професійно-технічна ланка освіти може опинитися у стані незворотного руйнування.

В обговоренні питання також виступили Співголова Національної ради від сторони роботодавців, Голова Об'єднання організацій роботодавців України А. Кінах, Голова Ради Федерації роботодавців України Д. Олійник та інші представники сторін Національної ради.

Досить гостра дискусія відбувалася навколо питання щодо прозорості встановлення цін на газ, тарифів на гарячу воду, опалення, електроенергію, впливу їх на платоспроможність населення та економіку країни.

Заслухавши доповідь представника сторони органів виконавчої влади, співдоповіді представників сторін роботодавців та профспілок та обговоривши питання щодо прозорості встановлення цін на газ, тарифів на гарячу воду, опалення, електроенергію, впливу їх на платоспроможність населення та економіку країни, Національна тристороння соціально-економічна рада ухвалила відповідну постанову.
      
Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
0
27 лютого 2017
1 283

Схожі публікації


Догори