Молодь і децентралізація: у Раді відбулися парламентські слухання

15 листопада 2017 року у Києві відбулися парламентські слухання на тему: «Формування та реалізація державної молодіжної політики в Україні в умовах децентралізації».

У роботі слухань взяли участь народні депутати України, представники центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, профспілок, міжнародних організацій, наукових установ, ЗМІ.

Відкриваючи слухання, головуюча на засіданні заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд нагадала, що 12 липня 2017 року Верховною Радою України було прийнято рішення про проведення парламентських слухань про становище молоді в Україні на тему: «Формування та реалізація державної молодіжної політики в Україні в умовах децентралізації».

Оксана Сироїд також зазначила, що децентралізація – це повноваження, підкріплені грошима і відповідальністю. А молодіжна політика – це ідеї держави, які підкріплені грошима, аби молоді люди могли себе розвивати, а отже, молодіжна політика в контексті децентралізації – це політика, яка дозволяє молодим людям розвивати себе на місцях – там, де вони народилися і живуть.

Із основною доповіддю виступив Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, який повідомив, що в Україні проживає понад 11,5 млн. молодих людей віком від 14 до 35 років, що становить 27% населення. Зокрема, Міністр навів дані щорічного соціологічного дослідження «Молодь України». За результатами опитування 2017 року, 62% молодих людей хочуть жити в Україні, 56% – позитивно ставляться до реформи децентралізації влади, а 52% – готові особисто долучитися до ініціатив у житті громади.

Ігор Жданов назвав пріоритети очолюваного ним міністерства щодо створення умов, щоб молодь залишалася проживати, працювати у громаді та була активним учасником її розбудови й розвитку. Він наголосив, що при місцевих органах влади мають бути створені координаційні ради, завданням яких є здійснення програм та заходів з формування національної ідентичності молодих людей.

Зі співдоповіддю виступив Голова Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Артур Палатний. На початку свого виступу парламентарій зауважив, що всі повинні пам’ятати, що наша з вами безпека, залежить від тих молодих бійців, які на Сході нашої держави вже більше трьох років ціною власного життя та здоров’я боронять нас та не дають ворогові пробратися далі, щоб розколоти Україну. Він зазначив, звертаючись до учасників слухань, що «наша з вами робота тут, в головному законодавчому органі країни має бути конструктивною, дискусійною, але без будь-якого популізму. Щоб та молодь, яка зараз на фронті військовому, фронті дипломатичному вірила в дієвість наших дій».

Також було зазначено, що державна молодіжна політика, у тому числі на регіональному рівні, має бути орієнтована на формування комфортного середовища для життя та розвитку молоді.

Сучасна молодь стала більш прагматичною, орієнтованою на успіх і готовність для цього багато працювати. Але, на жаль, молоді люди зараз перебувають у дуже нестабільній ситуації та потребують комплексної підтримки від держави.

Насамперед, молодь зіштовхується з проблемою отримати перше робоче місце. Згідно з наданою нам статистикою, майже кожен четвертий молодий громадянин України віком 15-24 роки є безробітним, а велика частка молоді прагне поїхати за кордон на навчання, роботу, проживання.

Під час слухань виступили представники Міністерства соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, керівники органів місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад, представники міжнародних, молодіжних та громадських організацій, народні депутати України.

За підсумками слухань Верховною Радою України будуть прийняті та схвалені відповідні рекомендації.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори