Щодо користування громадським транспортом під час карантину: роз’яснення МОЗ

4 червня 2020 року опублікована та набрала чинності постанова Кабміну від 3.06.2020 р. № 435 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. № 392».

Постановою передбачено, зокрема, що у разі невідповідності епідемічної ситуації в регіоні ознакам для послаблення протиепідемічних заходів протягом трьох днів поспіль регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій збирається позачергово та приймає рішення про скасування послаблення деяких протиепідемічних заходів виходячи з результатів оцінки поточної епідемічної ситуації в регіоні.

Передбачається послаблення деяких карантинних обмежень, зокрема, дозволяється:

  • з 4 червня – проведення релігійних заходів за умови дотримання дистанції не менше ніж 1,5 м та перебування не більше однієї особи на 5 кв. м площі будівлі;

  • з 5 червня – робота закладів громадського харчування (зокрема, приймання відвідувачів у приміщеннях за умови дотримання протиепідемічних заходів), недотримання особами віком 60+ самоізоляції, а також внутрішнє авіаційне сполучення;

  • з 10 червня – діяльність закладів, що надають послуги з розміщення, крім дитячих закладів оздоровлення та відпочинку;

  • з 15 червня – міжнародне авіасполучення з державами, які відкрили аеропорти для рейсів з України.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України в Україні протягом кількох днів фіксується збільшення кількості захворювань..

Така ситуація склалася через часті випадки ігнорування громадянами рекомендацій щодо дотримання карантинних заходів, зокрема й при користуванні громадським транспортом.

МОЗ нагадує правила пасажирських перевезень під час карантину, які надаються в інфографіці. 


 
Юридичний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори