СПО об’єднань профспілок звернувся до Президента України

Керівництво Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок звернулось до Президента України як гаранта додержання Конституції України, прав і свобод людини та громадянина з приводу неприпустимості розгляду законопроєктів, які суттєво обмежують трудові, соціально-економічні права та інтереси громадян, а також права профспілок на об’єднання та незалежність від втручання держави в їхню діяльність.

У листі вказується, що наразі на розгляд Верховній Раді України для прийняття у першому читанні передано, внесений розроблений народними депутатами України від політичної партії «Слуга народу» проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань професійних спілок)» (реєстр. № 2681), яким суттєво обмежуються основні принципи діяльності профспілок: їх незалежність, самоврядність та невтручання держави у їх діяльність.

Зокрема, законопроект № 2681 передбачає дискримінаційні норми щодо прав працюючих на об’єднання в професійні спілки для захисту своїх прав; обмеження у створенні профспілки в малому бізнесі, заборону профспілкової правозахисної діяльності.

СПО об’єднань профспілок визнає необхідність реформування профспілкового законодавства, законодавства про соціальний діалог і відповідальність сторін соціального діалогу (влади, профспілок і роботодавців) та запевняє про готовність на вироблення певних компромісних рішень з врегулювання у цивілізований спосіб спірних позицій щодо реформування профспілкового законодавства з представниками влади і роботодавців, але на умовах дотримання положень Конституції України та міжнародних актів, ратифікованих Україною.

З метою зняття соціальної напруги та уникнення протистояння з владою профспілки готові зустрітися з Президентом для обговорення і невідкладного врегулювання вищенаведеної ситуації. 


Завантажити звернення list_prezidentu_2681_spo.pdf [169,31 Kb][53] Завантажити Переглянути документ онлайн  
Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
2681

Схожі публікації


Догори