Звернення IX пленуму щодо загрози подальшого функціонування закладів фахової передвищої освіти

Учасники IX пленуму ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, що відбувся 3 листопада 2020 року, звернулися до голови Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України С.В. Бабака з приводу загрози подальшого функціонування закладів фахової передвищої освіти.

У Верховній Раді України зареєстровано проект закону «Про професійну освіту» за № 4207-1 від 26.10.2020, що поданий на розгляд парламенту 23 жовтня 2020 року. Цим законопроектом пропонується скасувати Закони України «Про професійно-технічну освіту» і «Про фахову передвищу освіту».

Таким чином фахова передвища освіта фактично ліквідовується, що є несумісним з рівнями освіти, визначеними статтею 10 Закону України «Про освіту».

Пленум відзначає, що законопроект подано на розгляд парламенту кулуарно, без громадського обговорення та залучення до його напрацювань фахівців коледжів. Однак його положення суттєво впливають на подальшу долю таких закладів фахової передвищої освіти.

Такі непродумані законодавчі ініціативи можуть позбавити значну частину молоді можливості отримати відповідного рівня освіту, спричинити зростання серед них безробіття, призвести до ще більшого відтоку студентства здобувати освіту за кордоном

Учасники IX пленуму ЦК Профспілки розраховують на прийняття Комітетом виважених рішень та вжиття заходів для унеможливлення його прийняття, недопущення знищення такої ланки освіти, як фахові коледжі, забезпечення розмежування підготовки кваліфікованих робітничих кадрів через норми спеціального закону «Про професійно-технічну (професійну) освіту». 


Завантажити документ babaku-zakonoproekt-4207-1.pdf [173,93 Kb][112] Завантажити Переглянути документ онлайн  
Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори