Відсторонення від роботи освітян та державних службовців – сюжет 5 каналу

Залишитися без зарплати ризикують освітяни та державні службовці, які не вакцинувалися, бо їх мають право відсторонити від роботи і гроші за цей період не виплачувати. 

Відповідний наказ МОЗ набув чинності 8 листопада 2021 року. Кореспондентка «5 каналу» Лідія Середюк дізнавалася, чи всі київські чиновники сьогодні на робочих місцях і яка ситуація з освітянами.

У освітянській профспілці закликають МОЗ відтермінувати дію наказу щодо обов'язкової вакцинації громадян на місяць.

Допомагала розбиратися у питанні завідувачка відділу експертно-правової роботи Профспілки працівників освіти і науки Людмила Липець.

«Не було попередження за два місяці про зміну істотних умов праці. Хто виконуватиме обов'язки тих освітян, які будуть відсторонені? Даний наказ може повністю заблокувати навчальний процес. Ті працівники, які опосередковано задіяні в навчальному процесі, які забезпечують охорону, харчоблок, працівники котелень... Якщо їх буде відсторонено, а на них також розповсюджується дія цього наказу, яким чином буде забезпечено тепло в будівлі, харчування дітей під час перерв і так далі. Всі ці питання залишаються невирішеними і держава на себе не взяла відповідальність», – зазначила Людмила Липець.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори