Зруйновані університети, школи та садочки: як навчаються учні та студенти

Через масовані бомбардування та обстріли збройними силами РФ українських міст та сіл пошкоджено 1014 закладів освіти, з них 91 зруйновано повністю. Такі інформацію подають на своїх ресурсах ювенальні прокурори.

Через війну українські учні та студенти наразі не можуть повноцінно навчатися і для них запровадили адаптивні форми навчання – про це власне розповів Міністр освіти та науки Сергій Шкарлет під час єдиного ефіру українських телеканалів (передає Українська правда. Життя).

Школи 

Зі слів міністра, пандемія коронавірусу навчила адаптуватися до проведення освітнього процесу без фізичної присутності в школах.

Тому навчання у воєнний час відбувається на всій території України, переважно у змішаній формі або дистанційно. Ще приблизно 600 закладів зараз перебувають на канікулах, бо безпекова ситуація не дозволяє там проводити освітній процес.

 Університети та технікуми

Вищі навчальні заклади також продовжують освітній процес. 33 університети тимчасово переміщені до більш безпечних місць. Зокрема, Маріупольський державний університет та Національний університет «Чернігівська політехніка». «Ці заклади здійснюють освітній процес у своєму статусі, але не у своїх стінах», – пояснив очільник МОН.

Також було зазначено, що збережено не лише процес, але й системи баз даних, журнали реєстрації дипломів та каталоги.

 Садочки

Ситуація із садочками складніша, бо ці діти потребують батьківського або професійного догляду, зазначає Сергій Шкарлет. Але частково процес вже відновили. Наприклад у «тилових» областях.

«Щоб батьки могли йти працювати та робити свій внесок у перемогу, створили додаткові групи у дитячих садочках в Рівному, Івано-Франківську, а також у Львівській та Чернівецькій областях», – пояснив очільник МОН.

 

За матеріалами – Українська правда. Життя

Схожі публікації


Догори