Про роботу закладів освіти, які знаходяться територіях під тимчасовою окупацією

Про те як працювати закладам освіти, які знаходяться на територіях під тимчасовою окупацією розповідає Голова Парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

Він, зокрема, наголошує, що все можна подивитись в нормативних документах Міністерства освіти і науки України, на сайті МОН є посилання на Закони, відповідні Конвенції та на їх статті.

«Від себе поясню дуже просто. Якщо ви знаходитесь, як заклад освіти, на території, яка тимчасово окупована і так звана окупаційна влада не вимагає від вас нічого зайвого, нічого такого до чого ви не звикли, то продовжуйте працювати і навчати дітей. Вразі якщо окупаційна, так звана влада, вимагає переходу на російські програми, підручники на викладання російською мовою, тощо. У вас є два варіанти розвитку подій:

  • 1. Робите те що вам кажуть, але тоді ви потрапляєте під дію статті 111 Кримінального кодексу про відповідальність за колабораціонізм та державну зраду, що завершиться обмеженням та забороною займати посади на визначений термін.
  • 2. Не виконувати те що вас просять, припиняти трудові відносини. І держава вам в цьому разі гарантує, що коли ми завершимо звільнення ваших населених пунктів, вам буде повернуто посаду і зарплату.

Обговоривши це питання з Міністром освіти, хочу запевнити, що ми вас підтримуємо, не забуваємо, намагаємось евакуювати з тих місць де гаряче і де є можливість створення гуманітарних коридорів. Нажаль, це не завжди можливо зробити, але повірте, Уряд робить для цього все що можливо. Ми з вами. Ми в Україні. Слава Україні», – сказав Сергій Бабак.

За матеріалами – телеграм-канал Голови Комітету Сергія Бабака

Схожі публікації


Догори