Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань: обговорення продовжується

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань: обговорення продовжуєтьсяПродовжуємо серію матеріалів про діяльність фондів, їхні проблеми та перспективи. Ці матеріали свідчать про те, наскільки важлива діяльність фондів і наскільки принциповою та соціально спрямованою у цьому питанні є позиція профспілок.

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань


Робота Фонду протягом 2010 -2011 років та підготовка бюджету Фонду на 2012 рік проводилася з урахуванням певних ускладнень.

По-перше, рішеннями попереднього Уряду в асигнуваннях з державного бюджету, які виділялися підприємствам вугільної промисловості з липня 2009 року по лютий 2010 року на виплату заробітної плати, не передбачалися кошти для сплати страхових внесків до фондів соціального страхування. Станом на 1 квітня 2010 року недоїмка перед Фондом зі сплати страхових внесків по вугледобувній галузі складала 726,4 млн. грн., у тому числі по державних вугледобувних підприємствах, що виконували рішення попереднього Уряду, – 677,5 млн. грн. (станом на 01.09.2011 - 665,2 млн. гривень). Тому весь 2011 рік Фонд працював на грані можливості, довелося встановити черговість, ліквідовувати затримки виплати страхового відшкодування за рахунок максимальної мобілізації надходження страхових внесків.

По-друге, з 1 січня 2012 року набуває чинності новий національний класифікатор України, який передбачає 615 видів економічної діяльності замість 772. Це означає, що Урядом має бути переглянута Класифікація галузей економіки та видів робіт за професійним ризиком виробництва, затверджена постановою КМУ від 13.09.2000 р. № 1423, яка базується на КВЕД ДК 009:96. У змінах, які протягом року направлялися СПО профспілок для погодження, багатьом галузям пропонувалося суттєво підвищити клас професійного ризику, що означало збільшення страхового тарифу на цей вид страхування (для окремих галузей більше ніж в 2 рази). Тому зараз продовжується робота щодо винайдення механізму внесення змін до зазначеної постанови КМУ без суттєвого збільшення страхового тарифу.

Важливим є те, що бюджет Фонду на наступний рік складений без підвищення страхових тарифів для таких галузей як сільське господарство, важке машинобудування, суднобудування, металообробка, вугільна промисловість тощо. Це в повній мірі відповідає змісту загальнообов’язкового державного соціального страхування на принципах солідарності і субсидування. А фінансові показники свідчать, що відповідна позиція профспілкової сторони на засіданні правління Фонду у серпні 2011 року, де розглядалися можливі зміни до розмірів єдиного соціального внеску, була правильною.

На сьогодні фінансовий стан Фонду значно покращився. Очікуваний залишок коштів на початок наступного бюджетного року складає 557 млн. гривень.

Зазначене дало змогу розрахувати бездефіцитний бюджет Фонду на 2012 рік на суму доходів 7 077,7 млн. гривень, що на 25% більше показників 2011 року.

Кращий фінансовий стан Фонду дозволив наприкінці 2011 року виплатити одноразову допомогу інвалідам, які постраждали внаслідок нещасних випадків на виробництві. Інвалідам І групи в розмірі прожиткового мінімуму, другої групи – 50% прожиткового мінімуму, третьої - 30%.

Перерахунок допомоги, що надається постраждалим на виробництві встановлено на 2012 рік не виходячи з темпу росту реальної заробітної плати, а в розмірі 20%, що вдвічі вище попереднього.

За інформацією офіційного веб-порталу ФПУ
0
11 січня 2012
3 389

Схожі публікації


Догори