Зміни в законодавстві про відрядження

Зміни в законодавстві про відрядження    З першого квітня 2011 року набирає чинності постанова Кабінету Міністрів України від 02.02.2011 р. № 98 «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів».

    Даною постановою встановлено, що працівники, відряджені за кордон, за умовами запрошення безоплатно забезпечуються харчуванням стороною, яка приймає, або коли працівники, відряджені в межах України для участі в переговорах, конференціях, симпозіумах з питань, що стосуються основної діяльності підприємства, установи та організації, які відряджають працівника, за умовами запрошення безоплатно забезпечуються харчуванням організаторами таких заходів, добові відшкодовуються у розмірах, що визначаються у відсотках сум добових витрат згідно з додатком 1 до цієї постанови, зокрема 80 відсотків при одноразовому, 55 відсотків – дворазовому, 35 відсотків – триразовому харчуванні.

    Даною постановою не встановлюються конкретні суми добових у випадку включення до вартості проживання в готелі витрат на харчування, які були передбачені при одноразовому, дворазовому і триразовому харчуванні попередніми нормативно-правовими актами.
    У чинній до 01.03.11р. постанові КМ України від 23.04. 1999 р. № 663 передбачалося, що державним службовцям та іншим особам, які направляються у відрядження, витрати відшкодовувались за наявності оригіналів підтвердних документів, а в новому законодавстві ця вимога обмежується поданням підтвердних документів, що можливо спростить відшкодування витрат у разі втрати оригіналів.

    Додатково для відшкодування включено витрати: на проїзд в орендованому транспорті; на проживання в мотелях, інших житлових приміщеннях; на бронювання місць у мотелях; на оформлення закордонних паспортів; на оформлення дозволів на в’їзд (виїзд) та інш.
     Сума добових в межах України залишилась незмінною - 30 гривень на добу.

Правова служба

Схожі публікації


Догори